HABER Volkswagen’den Arteon Shooting Brake mi geliyor?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ya dizeli niye baz alıyoruz ki? Stoklarda kalan M paket F10 520i M paket 180.000₺'ye satılıyor.

Stok bitse 200.000₺'ye çıktıysam G30 520i'yi beklerim 250.000₺'ye...

172.000₺ vermem ben bu araca, alana hayırlı olsun.
G30 520i başlangıç fiyatı 270 civarı olacak belki tabi büyük ihtimalle o zaman kadar euro daha da çıkar bide araçlar temmuz üretimi olacak eğer 250'ye bulursanız bizede söyleyin alırız hem o araçtan güzel ekmek yemiş oluruz. F10 stokları ne kadar duracak peki oda var 1.5 2 ay içinde bitecek dediğimiz arabanın gelmesi zaten eylül ekim ayları. Fiyatının ucuz olduğunu savunmuyorum fiyatının piyasa koşullarında ne fazla ne eksik olduğunu savunuyorum. Bide aracı kullanmadan tepki vermemek lazım belki kullandıktan sonra evet bu paraya alınır diyeceğiz yada bu para buna haram diyeceğiz.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
G30 520i başlangıç fiyatı 270 civarı olacak belki tabi büyük ihtimalle o zaman kadar euro daha da çıkar bide araçlar temmuz üretimi olacak eğer 250'ye bulursanız bizede söyleyin alırız hem o araçtan güzel ekmek yemiş oluruz. F10 stokları ne kadar duracak peki oda var 1.5 2 ay içinde bitecek dediğimiz arabanın gelmesi zaten eylül ekim ayları. Fiyatının ucuz olduğunu savunmuyorum fiyatının piyasa koşullarında ne fazla ne eksik olduğunu savunuyorum. Bide aracı kullanmadan tepki vermemek lazım belki kullandıktan sonra evet bu paraya alınır diyeceğiz yada bu para buna haram diyeceğiz.
Şimdi o 270 civarı başlangıç fiyatına ben gırtlak dolusu G30 alırım o ayrı mesele...

2011'de aldığım 5 serisi hala TR'nin en dolu 5 serisi'dir, birincisi Ankara'da satılmış, opsiyon listesinde boşluk bulunmayan bir 535d GT'ye aittir. Şu anda hala ilk sahibi tarafından yaklaşık 26.000 km'de garajda koleksiyonluk araçlar listesinde olmaya aday, İstanbul'lu bir iş adamı abimin garajında durmaktadır.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-bmw-5-serisi-akillarda-soru-isareti-kalmasin--47021584

Bunu şov olsun diye söylemiyorum, F10'u hemen hemen tüm opsiyonlarıyla deneyimlemiş birisi olarak karşıma fiyat / performans olarak ne çıkacak çok iyi biliyorum (BMW tarafında). Üstelik o dönem aracı 106.000€'a almış ve sonraki yıllarda vergi ve kur farkından dolayı 30.000+ km kullanıp 115.000€'a satmış birisi olarak konuşuyorum.

Ailemde BMW kullanan sadece ben yokum, bunun dışında gerçek bir SUV (2013 RRAB) ve BMW'nin Gran Coupe ailesinden 50i motorlu bir otomobil bulunmaktadır.

Borusan Oto ile tanışıklığımız (hatta Sayın Asım Kocabıyık ile) 1980 yıllarına dayanır. 84 doğumluyum, daha ben ortada yokken, portakalda vitamin iken rahmetli pederin "emniyet kemeri opsiyonuna" para ödeyip E21 315i aldığı yıllardan bahsediyorum.

Milletin aldığı genel fiyat beni ilgilendirmiyor.. Ben 2012'de 1 adet "şahsıma aldığım" 116i'yi bile %8 filo indirimi ile almıştım. O yüzden bu prosedürleri şahsım adına geçelim.

Yani karşınızda BMW 116i'den ibaret otomobili olup BMW hakkında ahkam kesen birisi yok. 2003 yılında ehliyetini almış ve E39 M5, E53 4.6is, E70 X5 30d, E90 318d, F10 520d, F06 650i, F20 116i gibi otomobillere sahip olmuş biri olarak konuşuyorum. Bunu şahsına söylemiyorum elbette, lütfen yanlış anlama, BMW'ye fok atıp BMW'nin koltuğuna totosu değmemiş adamlara benim lafım.

Ha gelelim konumuza, TR'de G30 520i'de 275.000TL edecek bir otomobil değil, 1.0 EcoTSI Ibiza'da 62.400 TL edecek bir otomobil değil! Neden? Vergilerden dolayı!

Ha ama ülkemizdeki durum buysa ve bu şartlar ve bu fiyatlar üzerinden konuşacaksak ben 172.000 TL'ye VW'ye para vereceğime çıkarım 250.000 TL bandına BMW alırım, Audi alırım, Mercedes alırım... Bunu demek istiyorum......

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Şimdi o 270 civarı başlangıç fiyatına ben gırtlak dolusu G30 alırım o ayrı mesele...

2011'de aldığım 5 serisi hala TR'nin en dolu 5 serisi'dir, birincisi Ankara'da satılmış, opsiyon listesinde boşluk bulunmayan bir 535d GT'ye aittir. Şu anda hala ilk sahibi tarafından yaklaşık 26.000 km'de garajda koleksiyonluk araçlar listesinde olmaya aday, İstanbul'lu bir iş adamı abimin garajında durmaktadır.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-bmw-5-serisi-akillarda-soru-isareti-kalmasin--47021584

Bunu şov olsun diye söylemiyorum, F10'u hemen hemen tüm opsiyonlarıyla deneyimlemiş birisi olarak karşıma fiyat / performans olarak ne çıkacak çok iyi biliyorum (BMW tarafında). Üstelik o dönem aracı 106.000€'a almış ve vergi ve kur farkından dolayı 30.000+ km kullanıp 115.000€'a satmış birisi olarak konuşuyorum.

Ailemde BMW kullanan sadece ben yokum, bunun dışında gerçek bir SUV (2013 RRAB) ve BMW'nin Gran Coupe ailesinden 50i motorlu bir otomobil bulunmaktadır.

Borusan Oto ile tanışıklığımız (hatta Sayın Asım Kocabıyık ile) 1980 yıllarına dayanır. 84 doğumluyum, daha ben ortada yokken, portakalda vitamin iken rahmetli pederin "emniyet kemeri opsiyonuna" para ödeyip E21 315i aldığı yıllardan bahsediyorum.

Milletin aldığı genel fiyat beni ilgilendirmiyor.. Ben 2012'de "şahsıma aldığım" 116i'yi bile %8 filo indirimi ile almıştım. O yüzden bu prosedürleri şahsım adına geçelim.

Yani karşınızda BMW 116i'den ibaret otomobili olup BMW hakkında ahkam kesen birisi yok. 2003 yılında ehliyetini almış ve E39 M5, E53 4.6is, E70 X5 30d, E90 318d, F10 520d, F06 650i, F20 116i gibi otomobillere sahip olmuş biri olarak konuşuyorum. Bunu şahsına söylemiyorum elbette, lütfen yanlış anlama, BMW'ye fok atıp BMW'nin koltuğuna totosu değmemiş adamlara benim lafım.

Ha gelelim konumuza, TR'de G30 520i'de 275.000TL edecek bir otomobil değil, 1.0 EcoTSI Ibiza'da 62.400 TL edecek bir otomobil değil! Neden? Vergilerden dolayı!

Ha ama ülkemizdeki durum buysa ve bu şartlar ve bu fiyatlar üzerinden konuşacaksak ben 172.000 TL'ye VW'ye para vereceğime çıkarım 250.000 TL bandına BMW alırım, Audi alırım, Mercedes alırım... Bunu demek istiyorum......
Zaten diğer başlıklardan BMW hakkında tecrübeli ve bilgili olduğun belli oluyor bina ben laf etmedim. Bizde Doguş Otomotiv'den araç alırken en az senin aldığın indirimler kadar indirim alabiliyoruz fakat burda herkes bi sen yada bi ben değil bundan dolayı liste fiyatlarını konuşuyoruz. BMW kesinlikle çamur atılacak bir marka zaten değil atanda ya alamadığından atıyordur yada laf olsun diye faka benimde demek istediğim şey şu artık life cycle'ı bitmiş bir modeli 0km olarak almaktansa ki çok az sayıda bir stok kaldı onlarında erimesi yakındır gidip VW Arteon almayı düşünürüm çünkü 170 olan liste fiyatı bize oluyor 160 ama dediğim gibi mesele bu değil. Şu anda araba alacak olsam hiçbir şekilde 0km araba almam sebebi ise gayet belli yüksek vergiler. Ha bu arada kum beji olan 5 Serisi hoşmuş :).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cla'nın sertliği ve motor gücü ( dizel ) ikilemi ele alındığında ortaya çıkan tezat bildiğin felsefe konusu olur. Hayatımda bu kadar saçma bir kombinasyon daha görmedim. Cla'yı bedava verseler 1 gün kullanır ertesi gün satarım. Niye sattım da demem. Mercedes'in zorlama ürünlerinin başında geliyor resmen.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Cla'nın sertliği ve motor gücü ( dizel ) ikilemi ele alındığında ortaya çıkan tezat bildiğin felsefe konusu olur. Hayatımda bu kadar saçma bir kombinasyon daha görmedim. Cla'yı bedava verseler 1 gün kullanır ertesi gün satarım. Niye sattım da demem. Mercedes'in zorlama ürünlerinin başında geliyor resmen.
Dizelini hiç bilmiyorum ama iyi güldüm felsefe olayına:D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dizelini hiç bilmiyorum ama iyi güldüm felsefe olayına:D
80'den sonra 25 tonluk yük çekiyormuş havasıyla yavaşlayan ve sportif olması adına bir o kadar da sert üretilen bir aracın böylesi tezatlığı bildiğin felsefe konusu olur. İşletme bölümlerinde yanlış üretim ve pazarlama stratejisi derslerine konu olur :D

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Zaten diğer başlıklardan BMW hakkında tecrübeli ve bilgili olduğun belli oluyor bina ben laf etmedim. Bizde Doguş Otomotiv'den araç alırken en az senin aldığın indirimler kadar indirim alabiliyoruz fakat burda herkes bi sen yada bi ben değil bundan dolayı liste fiyatlarını konuşuyoruz. BMW kesinlikle çamur atılacak bir marka zaten değil atanda ya alamadığından atıyordur yada laf olsun diye faka benimde demek istediğim şey şu artık life cycle'ı bitmiş bir modeli 0km olarak almaktansa ki çok az sayıda bir stok kaldı onlarında erimesi yakındır gidip VW Arteon almayı düşünürüm çünkü 170 olan liste fiyatı bize oluyor 160 ama dediğim gibi mesele bu değil. Şu anda araba alacak olsam hiçbir şekilde 0km araba almam sebebi ise gayet belli yüksek vergiler. Ha bu arada kum beji olan 5 Serisi hoşmuş :).
herkes kendi bacağından... :D

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu eski CC değil mi ? Phaeton' a ne oldu peki ben kaçırdım o olayları ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Onu kullandım da yok yani yazacak bişey yok onu mercedes diye satanlar utansın :)
Ben isterdim ki madem dci motoru alıp buna koyacaksın, ikna et üreticiyi ver parasını al koy 160'lık yeni nesil dci üniteyi. Millet zaten 109'luk dizele rağmen yine bayağı aldı cla'yı. Az daha üzerine koyar sövmeden alırdı en azından insanlar. Bir diğer hususta mercedes 156'lık üniteyi daha ne kadar ısıtıp ısıtıp üreticiye sunacak anlamıyorum. Çok mu zor şu motoru 170-180 hp yapmak. Şu iki geliştirmeyi yapsalardı cla'yı tercih edenleri daha iyi anlardım en azından.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım