KAPALI volvo s40 mı elentra mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
İç ve dış mekanda güzel bir temizlik ve ufak bir kaç bakımdan sonra ilanlarda belirtilen hasar kayıtları da gerçekse s40 çok daha alınası bir araba gibi duruyor.
benim gönül volvodan yana fakat baba yedek parçacı benim, hiç volvo satan arkadaşı olmadığını farkeince acayip soğudu arabadan :( yoksa tek seçeneğimiz volvoydu

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
benim gönül volvodan yana fakat baba yedek parçacı benim, hiç volvo satan arkadaşı olmadığını farkeince acayip soğudu arabadan :( yoksa tek seçeneğimiz volvoydu
Arkadaşı yoktur ama arkadaşlarının bir tanıdığı falan vardır belki. Volvo bayağı satılıyor Türkiye'de yani yedek parça sıkıntısı yaşatmaz diye düşünüyorum.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Arkadaşı yoktur ama arkadaşlarının bir tanıdığı falan vardır belki. Volvo bayağı satılıyor Türkiye'de yani yedek parça sıkıntısı yaşatmaz diye düşünüyorum.
abi yürür aksam değilde kaporta parçalarında çekiniyorum diyor, corsayı bu hafta içi satabilseydim şuan büyük ihtimal volvoyu almıştık

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
abi yürür aksam değilde kaporta parçalarında çekiniyorum diyor, corsayı bu hafta içi satabilseydim şuan büyük ihtimal volvoyu almıştık
Şimdi dışarıdan pek anlaşılmıyor, aracı kaldırıp bakmak lazım kaporta aksamı ne durumda. Herhangi bir atma, çürüme gibi şeyler var mı diye. Eğer aracın kaportası iyi kondisyondaysa, Allah kaza bela vermediği sürece kaporta ile ilgili de sorununuz kalmaz ki zaten bu volvo'lar oldukça dayanıklı araçlardır. Dediğim gibi ben bu kasa volvo'ları oldukça sık görüyorum. Hatta gösterdiğin elantra'dan daha fazla görüyorum desem yalan konuşmuş olmam. Muhakkak güzel bir ustası, parçacısı vardır. Siz bu işlerin içindeyseniz çok daha kolay bulursunuz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Küçük bir araştırma yaptım da bu senin attığın ilk ilan ilk nesil s40'lardanmış ve mitsubishi ile aynı fabrikada üretiliyormuş. Carisma ile aynı altyapıyı kullansanlar da ona göre daha fazla iyileştirmeleri varmış. 2.nesliyle birlikte focus altyapısına geçmiş. Ben sadece v40'ın focus altyapısı kullandığını düşünüyordum ama s40 ile ilgili de buna benzer şeyler okudum. Ne kadar doğru bilemiyorum. 1.6 motorları biraz hantal kalıyor diyorlar ama neticede eski nesil atmosferik 1.6 yani. Lpg'ye tam uyumlu olduğu, hor kullanılmadığı takdirde oldukça dayanıklı olduğu söyleniyor. Ayrıca konfor ve yol tutuşu da gayet güzel seviyedeymiş.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Sadece marka algısına bile baktığımızda Volvo önde duruyor ama detaylı incelendiğinde de volvo daha alınası.
Öncelikle o yıllarda üretilen Hyundai'lerde ben kalite zaafiyeti hissediyorum. Her ne kadar elantra üst segment sayılsa da içi sevimsiz. Öte yandan volvo'nun da içi über değil ancak daha sağlam hissettiriyor. Zaten şasi kalitesi ve dayanıklılık açısından Volvo'nun taş gibi olduğunu özellikle bu kasa s40-s60'larda biliyoruz. Her ne kadar babanızın direk Volvo parçacı arkadaşı olmasa da sanayi içerisinde olduğundan zorlanacağını düşünmüyorum. Benim tercihim volvo olurdu.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben bu kasa s40 lari pek begenmiyorum acikcasi, volvo kalitesinin altinda ve keonik bazi sikintilari oldugunu duymustum(kulaktan dolma bilgi). Trim sesi haddinden fazla ve saglam hissettirmiyor. Ha elentra yerine kesinlikle s40 derim.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
bugun elentraya baktım gitim 3200 tramer var 7 kayıt var ama en ufak vida bile yetkili serviste yapılmış tüm kayıtlarını aldım yani alıncak arabaymış fakat benim arabayı aşşırı öldürdüler şimdilik beklemedeyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım