KAPALI Volvo S90 vs Mercedes E serisi - Hangisini Almalı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145
Merhabalar,

Arkadaşımın arkadaşı yıllardır iyi bir araba almak için para biriktirdi. Hazirana kadar arabasını alacakmış. Ama bir seçim yapmak istiyor ve çok kararsız.

Volvo s90 ve mercedes e serisi arasında kaldı (2017 model). Güvenlik ve konfor ön planda olmak kaydıyla hangi arabayı alması doğru olur ? Bunu siz değerli otopark forum üyelerinin yorumuna bırakıyorum :)

*Bütçesi 380.000 - 400.000 civarıymış.

İyi forumlar,

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ben E serisini tercih ederdim
Volvo S90'ın arka farlarını beğenmiyorum. Ayrıca iç mekandaki yerleşim (vites,ekran) aşırı derecede Renault Talisman'a benziyor..Tabii Volvo'nun kalitesine ve sağlamlığına lafım yok

Son düzenleme:

Turmasito

Düz Yol Gazcısı
19 Ocak 2018
42
18
145
Çok çelişkide kalıyor insan. 10'larca video izledim, dış tasarım ve iç tasarım/kaliteyi bir tarafa bırakırsak, konfor açısından (süspansiyon,rüzgar sesi yol sesi vs) bir grup s90 daha iyi diyor, bir diğer grup ise E daha iyi diyor. İnanın insan çooook ama çok kararsız kalıyor.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bunu en iyi @sinan abi bilir
Çok çelişkide kalıyor insan. 10'larca video izledim, dış tasarım ve iç tasarım/kaliteyi bir tarafa bırakırsak, konfor açısından (süspansiyon,rüzgar sesi yol sesi vs) bir grup s90 daha iyi diyor, bir diğer grup ise E daha iyi diyor. İnanın insan çooook ama çok kararsız kalıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
E serisi normal süspansiyonlar ve 18 inç runflat lastiklerle segmentine göre pek iyi bir konfor vermiyor. S90 testine baktım onda da 19 inç jantlar var ama havalı süspansiyonlar mevcutmuş. Daha önce F10 kasa 5'i de uzunca süre deneyimleme fırsatım oldu. Bu segmentte belli ki ne alırsanız alın opsiyon listesinde bulunan süspansiyon donanımı hangisiyse onu muhakkak almanız gerekiyor araca. E segment araçlarda o beklenen pürüzsüz darbe emişi alabilmek için opsiyon tablosundaki süspansiyon donanımına sahip olmak şart.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
D5 motorlu bi S90 bence cok daha iyi bir tercih olacaktır. E serisi bence iç mekanı hariç S90'ın önüne hemen hicbir disiplinde geçemiyor. Kişisel tavsiyem ise 530i bakmanız olacaktır. Şu anda o segmentteki en başarılı araba diyebilirim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Son jenerasyon C ve S serisine binmiştim ama E serisine binmedim. Tahminimce genel iç mekan tasarımı bu iki modele paralel olup kalitesi de eski kasasına denktir. S90'a ise binme fırsatım oldu. Sürüş ve konfor gibi disiplinlerini değerlendiremem çünkü bu deneyimlerim hep duran arabalar üstündeydi. Mercedes her zaman belli bir kaliteyi E serisinde sunuyor fakat özellikle son jenerasyonunda multimedya kumandaları ve orta konsoldaki butonlar gibi bazı detayları benim hoşuma gitmiyor, tasarımdaki "overdesign" algısını oluşturuyor benim gözümde. Volvo S90'da ise durum çok farklı. E serisine göre daha sade kalan tasarım İskandinav genlerini dibine kadar hissettiriyor. Engine start butonu gibi bazı detaylardaki ince dokunuşlar, hiçbir markayla çakışmıyorlar ve bu tarz detaylar insanı çok iyi hissettiriyor. En azından beni çok iyi hissettirdi. :) Ek olarak, diğer Volvo'ların bazı detaylarında gördüğüm vasat kaliteye S90'da hiç rastlamadım.

Arkadaşınız bu modellerin ikisine de binip ikisinin iç mekanında da sıkılana kadar tüm detaylarını inceleyerek uzun zaman geçirsin. Hangisi daha çok hoşuna gidecekse onu alsın. İkisi de çok iyi araba. Ama bence Volvo S90 daha özel. :) Benim tercihim Volvo olurdu.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ben de tercihimi S90'dan yana kullanırdım. Nedense içi aşırı huzurlu, cennet gibi hissettiriyor :) Dıştan görüntüsü de çok heybetli. Testlerdeki detayları da düşününce S90'da daha fazla + var diye düşünüyorum.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,450
6,788
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Malesefki günümüzdeki bmw ve mercedes kullanıcılarından dolayı volvo s90'ı seçerdim. Birde s90 öyle bir görüntüye sahipki sanki daha üst segmentmiş gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım