KAPALI Volvo V40 - Seat Leon - Megane Hb - Astra Hb - Honda Civic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lenas

Taklacı Güvercin
14 Ocak 2017
14
29
295
Merhabalar, öncelikle araba alma arifesindeyiz ve kafamız çok karışık.Bütçemiz 10 aşağı 10 yukarı 90 bin TL Araçların hepsi otomatik.Parantez içinde yazdıklarım kendi düşüncelerim. Araçlar bunlar:
2016 Volvo V40 T3 Powershift Inscription için 110.000TL 0 KM Deri koltuk,led far ve birsirü özellik..(Fiyatı bütçeye göre yüksek geldi)
2015 Volvo V40 D2 Powershift 90.000TL 15.000KM Deri koltuk, led far, cam tavan vs yok.(Boş araç ancak dizel)
2016 Seat Leon FR 1.4tsi DSG 150HP 0 KM 83.000TL 0KM model alcantara, cam tavan vs.18" Jant hariç en fullü.(Fiyat Performans oranı yüksek)
2016 Seat Leon 1.2tsi DSG 110HP 0 KM 79.000TL advanced plus, cam tavan,17" jant, alcantara vs. en fullü.(Fiyat güzel, vergi avantajı var)
2016 Astra 1.4 150HP Otomatik Hb Dynamic 0 KM 84.000TL Mercekli far var Xenon, led vs yok. sunroof mevcut.(İnsan Xenon veya led görmek istiyor)
2016 Astra 1.4 150HP Otomatik Hb Excellence 0 KM 94.000TL yarı deri koltuklar, 18" Jant ekstrası var en full model.(Donanım güzel ancak fiyat çok arttı)
2016 Megane Hb 1.2 130HP EDC Icon 0 KM 83.000 yarı deri koltuklar vs standart herşey mevcut ekstra yok full.(Araç çok dolu teknolojik oyuncakları çok fazla, motor şanzıman düşündürdü)
2016 Honda Civic 1.6 Executive Eco CVT Lpg 0 KM 90.000TL Fabrika çıkışlı lpgli, sunrooflu en full model.(LPG ile gelen düşük yakıt tüketimi diğerlerinden ayıran en önemli özellik)

Araçlardan aldığım fiyatlar hepsinde dip rakamlar, indirim mevcut değil.Siz olsaydınız hangi aracı seçerdiniz nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,296
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benzin-dizel karışık yazmışsınız. O sebeple yakıt tüketimi konusunda fazla tutucu olmadığınız yönünde bir düşünceden hareket edersek bütçeyi aşmasına rağmen volvo T3 her zaman ilk tercihe koyulur. Bütçeyi çok zorladı alamam derseniz diğer seçenek olan dizel volvo'yu volvo da olsa boş ve ikinci el olmasından dolayı 90 bin lira vermezdim şahsi fikrim. Geriye kalan seçeneklerde de ikinci tercihim, donanım, performans, yol tutuş, dış ve iç görünüm, sağlam ve uzun ömürlü şanzıman, yeni kasa olması gibi sebeplerle 94 bin liralık excellence astra olacaktır. Bu da bana uymaz derseniz üçüncü seçenek olarak 83 bin liralık iki araç megane icon ve fr leon arasında tercih yapardım. 1.2 motorun performansını yeterli bulursam megane seçerim, bulmazsam da fr alırım.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Volvodaki D2 ve T3 deki sanzimani bilmiyorum eger onlar da tam otoamtik degilse opel astra alirdim, otomatik arac dusunuyorsunuz gunluk hayatinizda kullanacaksiniz, dur kalk trafige gireceksiniz, cift kavrama sanzimani tercih etmezdim ben, cift kavrama sanziman sehri ici dur kalk trafigi sevmez, bildigim kadariyla opelde tam otomatik sanziman var (yanlissam duzeltin)

En olmadi honda CVT alirdim gene cift kavramaya bulasmazdim. Kendi fikrimdir cift kavrama kullananlar hemen ateslenip bana saldirmasin , ben tercih etmem tavsiye etmem, titreyeni var, abuk sabuk ses cikarani var, balata kokusu cikarani var vs.vs.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Volvodaki D2 ve T3 deki sanzimani bilmiyorum eger onlar da tam otoamtik degilse opel astra alirdim, otomatik arac dusunuyorsunuz gunluk hayatinizda kullanacaksiniz, dur kalk trafige gireceksiniz, cift kavrama sanzimani tercih etmezdim ben, cift kavrama sanziman sehri ici dur kalk trafigi sevmez, bildigim kadariyla opelde tam otomatik sanziman var (yanlissam duzeltin)

En olmadi honda CVT alirdim gene cift kavramaya bulasmazdim. Kendi fikrimdir cift kavrama kullananlar hemen ateslenip bana saldirmasin , ben tercih etmem tavsiye etmem, titreyeni var, abuk sabuk ses cikarani var, balata kokusu cikarani var vs.vs.
Hocam sizin V40'taki şanzımanla Türkiye'de halihazırda satılan, burada da bahsi geçen V40'ların şanzımanları aynı mı?
Edit: Bilmiyorum demişsiniz :) Ben aralarında birinci sıraya V40'ı koyar, alternatif olarak Civic derdim.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2. El de düşünürseniz benzer fiyatlara dizel otomatik superb ve insignia var onlara da bakardım üst segment her zaman iyidir illaki bu arabalar arasında olacaksa 1. Sıraya v40 2. Sıraya astra alırdım.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Çok karışık..
Yani arabalar birbirlerinden çok farklı ... güç, kalite, yakıt tipi, şanzıman vs vs .,.
Öncelikler çok önemli bence...

Aralarındaki tabiki en iyi araba bencede benzinli olan Volvo.. ama sonra çok yaktı, içi dar geldi veya bagajı küçük, servisi pahallı derseniz hiç bir anlamı kalmaz...

En iyi gideni Leon... onla da düzde iyi gidiyorum ama kalkışlarda patinajım eksik olmuyor, içerde de tıkırtılar hemen arttı olayı olursa onunda bir anlamı kalmayacak ....

Diğerlerİ içinde böyle şeyler yazılabilir lakin bence şanzımandan önce, daha belirleyici kriterleri ortaya koymak lazım... takılmayın bence şanzımana, önceliklerinizi daha net olarak ortaya koyun... bırakın çift kavrama olsun (günah değil ya :), bu kadar yermeyin şu cağnım şanzımanı)

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Hocam sizin V40'taki şanzımanla Türkiye'de halihazırda satılan, burada da bahsi geçen V40'ların şanzımanları aynı mı?
Edit: Bilmiyorum demişsiniz :) Ben aralarında birinci sıraya V40'ı koyar, alternatif olarak Civic derdim.

Benim aracta D3 motorlarda tam otomatik sanziman var, ama 2013 model bir V40 kullanmistim D2 motorlu ve cift kavrama powershift vardi, satildigi ulkeye gore mi degisiyor yoksa motor secenegine gore mi degisiyor bilmiyorum, Powershift olsaydi benim volvoyu ben almazdim. Motor konusunda da sanziman konusunda oldugu kadar seciciyimdir, benim volvoyu almama iten sebep 5 silindir olan esi benzeri bulunmaz bir motora sahip olmasiydi, yeni D3 lerde ne yazikki 4 silindir geliyor, yani volvoda uretim yilina gore mi satildigi ulkeye gore mi yoksa motora gore mi nedenini tam olarak bilmedigim bir cesitlilik mevcut, Turkiyedekiler nasil bilemiyorum :)

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Kıyaslamalara bakılırsa v40 alırdım. T3ler ilk etapta tork konvertörlü şanzımanla geldi hatta siteye testi gelende öyleydi sonrasında değiştiyse bilmiyorum. mantıklıs Çok yoğun trafiğe girmediğiniz sürece problem çıkarmaz diye düşünüyorum ama biraz patlamaya hazır bomba bana göre. Otomatik şartı varsa cvt çok ağır kanlı gelir, mantıklı olan tork konvertör bana göre. Bunu karşılayan araç aklınızda olan araçlar arasında Astra, haricinde 308 de bakabilirsiniz.

talipagdasann

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
58
36
970
Ankara
Honda civic eski kasa giriş donanım seviyesiyle otomatiği 2016 ağustos ayında 64bin tl ye satılıyordu bayilerde. Lpg li istersen 70 bindir. Fiyat farkı 20bin tl. Kasa farkı + full olmasından dolayı 20bin tl çok mantıksız bence.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Honda civic eski kasa giriş donanım seviyesiyle otomatiği 2016 ağustos ayında 64bin tl ye satılıyordu bayilerde. Lpg li istersen 70 bindir. Fiyat farkı 20bin tl. Kasa farkı + full olmasından dolayı 20bin tl çok mantıksız bence.

Honda civic alinabilir tabi, ama bildigim kadariyla honda 5 ileri tam otomatik, volvo 6 ileri tam otomatik. 6 ileri uzun yolculuklarda daha ekonomik olacaktir. Volvonun ic mekandaki malzeme kalitesi ve orta konsol kullanisliligi honda civicten cok daha iyi, aradaki fiyat farki da goz ardi edilemez tabi ki, ikisi de bence dusunulebilir iki aracinda artilari eksileri var mesela volvonun servisi hondadan bir nebze daha pahaliya geleecektir,

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,140
1
3,144
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Listeye 1.2 TSI leon'u vergi avantajı var diye ya da LPG'li Civic'i yakıtı ekonomik diye ekleyen insanın yürüdüğü mantığa göre T3 motorlu V40'ı hem yakıt ekonomisini düşünerek hem de servis maliyetlerini göze alarak elemesi lazım. Öte yandan bir listeye V40 giriyorsa "geliyor gönlümün efendisi" şarkısı eşliğinde ben direk onu alırdım. Yani bence şu haliyle Volvo sadece orada kafa karıştırıyor. benzin olmuş 5.41, boşuna da binerim diyorsanız dizelini alın demek istiyorum ama görüyorum ki donanımları da listelemişsiniz... Bence en iyisi siz Volvo'yu listeden çıkarın. Satış sonrası ekonomik önceliklerinizi belirleyip kalan listeden seçim yapın bence.

Ayrıca 110bin bandını görünce benim aklıma Insignia da gelirdi ama sanırım siz tercihinizi daha çok C segmentinden yana kullanacaksınız.

lenas

Taklacı Güvercin
14 Ocak 2017
14
29
295
Bir tane araç buldum Volvo V40 D2 Otomatik R-design 14.000KM. Cam tavan Xenon, geri görüş, navigasyonvs. 95.000TL ancak araç İstanbul'da ben İzmir'de ikamet ediyorum. İzmir'den almak istiyorum aracı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım