VW Golf 7 - Far iyileştirme

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Maliyet sorun değilse highline xenon upgrade güzel olur. Otomatik yükseklik şart. Far yıkama olmadan muayneden hafif kusurla geçersin ama yaparsan daha iyi olur . Mercek önü çamur toz görüşü az da olsa etkiler.

Maliyet sorun olacaksa Osram NB+ olur arkadaşların dediği gibi.
Hocam ilk mesajda makul bütçe diye belirtmiş arkadaş =)

Bir arkadaşın Scirocco'sunda orijinal xenon var. Farlarda performans sıkıntısı var, değiştirmesi gerekiyor. Maliyeti öğrenince direk arabayı sat dedim :D Halojen candır dedim duyunca. :) İşin geyiği bir yana, hakikaten maliyetli bir sistem. Dönüştürme işi çok daha maliyetli. İş sadece farla bitmiyor. Otm. far yükseklik ayarı için yük sensörü, far yıkama gibi ekstra tesisatlar da gerekiyor.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Hocam ilk mesajda makul bütçe diye belirtmiş arkadaş =)

Bir arkadaşın Scirocco'sunda orijinal xenon var. Farlarda performans sıkıntısı var, değiştirmesi gerekiyor. Maliyeti öğrenince direk arabayı sat dedim :D Halojen candır dedim duyunca. :) İşin geyiği bir yana, hakikaten maliyetli bir sistem. Dönüştürme işi çok daha maliyetli. İş sadece farla bitmiyor. Otm. far yükseklik ayarı için yük sensörü, far yıkama gibi ekstra tesisatlar da gerekiyor.

Ben astra h 'de 2011 yılında Cosmo AHL'ye upgrade ettim. Tamamen orijinal, Otomatik far yüksekliği ile beraber 1300 tl tutmuştu. Şimdi euro kuru uçuk, şimdi yapmaya kalksam fiyat 2 katına uçar. Ama şu ana kadar eklediğim en iyi donanım diyebilirim. Gece yolculuklarını keyifli yapıyor. Bixenon şimşek efekt yüzünden başlarda baya selektor koluyla oynuyordum.:p

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Dostlar,

Dün denk gelemedi, gidemedim sanayiye, heralde internetten sipariş vereceğim de, aklıma bir şey takıldı.

Philips extreeme visionların kullanım ömrü 450 saat deniyor... günde 3 saat araç kullanıyorum... farlar da hep açık .. 150 gün yapar... hafta da 5 günden ayda 22 gün... yani 7 ay da bitiyor far ... öyle mi yani :) yedek farla mı dolaşacağım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dostlar,

Dün denk gelemedi, gidemedim sanayiye, heralde internetten sipariş vereceğim de, aklıma bir şey takıldı.

Philips extreeme visionların kullanım ömrü 450 saat deniyor... günde 3 saat araç kullanıyorum... farlar da hep açık .. 150 gün yapar... hafta da 5 günden ayda 22 gün... yani 7 ay da bitiyor far ... öyle mi yani :) yedek farla mı dolaşacağım
Yanlış bilmiyorsam xtreme vision, yüksek performanslı halojen ampuller içinde ömrü en uzun olan ampul. Osram laser ve philips racing vision'un ömrü bunun yarısı kadar falan. Benim ilk taktığım xtreme vision 1,5 sene kadar dayandı. Bu konuda ki psikolojik sınırım 1 sene diyebilirim. 1 sene beni götürsün yeterli. O sebeple ben gündüzleri yahut yerli yersiz far açmam, kullanmam ki ömrü hemen bitmesin. Ayrıca bagajda yedek ampul de taşıyorum ne olur olmaz diye ki ilk aldığım ampuller gündüz vakti tam tünel çıkışında patlamıştı uzun yola gidiyordum. Ford servisine uğrayıp bagajdaki yedeği taktırmıştım.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Benim golf 6 nın kısalar zaten iyiydi, elimde uyumlu osram nightbreaker unlimşred+ olduğu için taktığımda geceler gündüz olmuştu, uzunlarada takmaz istemiştim çinkü uzunlar zayıf kalıyodu kısaların yanında, h15 gibi absürd bi tür olduğu takamamaştım, absürd olmasının sebebi gündüz farıyla uzunun aynı ampülde olması

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar,

Yaklaşık 2-3 hafta önce aracımın standart kısa ampüllerinden biri patlayınca, fırsat bu fırsat deyip Güngören Otosanayi ye gittim. Bildiğim bir elektrikçi yoktu, bir kaç yere sordum Philips veya Osram satan yer lakin sorduğum bir elektrkçide GE nin benzer ampullerinden vardı .. %120 olanını sordum, 100tl ye taktılar.. evet piyasasının üzerinde ama uğraşamam deyip taktırdım, neyse... maliyet avantajı da olduğundan ne kadar gideceğine pek takılmam dedim

Neticede kısa farların baya farketti. Hem güçlü, hemde ışığın tonu da güzel. Karşılaştıracak fotoğraflarım yok lakin internetten sanırım 70-80 tl ye alınan bir çift için benden iyi not aldı.

En azından böyle bir ampülü herkes taktırmalı.. kazanım çok net, maliyette bence gayet makul oldu.

Şimdi uzanları mı da bir ara değiştireceğim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım