KAPALI VW GOLF vs. Volvo S60 iç Hacim ve kullanışlılık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sertacc

Asfalt Kurutucu
29 Ara 2016
15
21
595
34
Konya
Herkese iyi günler. Volvo S60 ile VW Golf 7, tek çocuklu bir aile için nasıl otomobillerdir sizce? İç hacim ve bagaj hacmi olarak ve kullanışlılıkları ne alemdedir. Bilen birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim. Herkese iyi günler

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Volvo S60'ın bagajı küçük aslında ama Golf'le kıyaslanıyorsa onunla aynı sayılabilir.
Performansları dizellerde yetersiz S60'ların ama konfor ve kalite konusunda Golf'ten iyi bir araç.

Sertacc

Asfalt Kurutucu
29 Ara 2016
15
21
595
34
Konya
Passat pek tercih edilecek bir araç değil benim için performans olarakta değerlendirmek istemiyorum açıkçası benim için tek merak ettiğim iç hacim yani arka koltukta pusetle beraber yolculuk yapılması durumunda ki rahatlık ve genişlik bagaj hacmi olarak aynı yanlış bilmiyorsam fakat S60 daha içeriye doğru gidiyor sedanlığının getirdiği bir özellik olarak

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

brkbrave

Profesör
24 Ocak 2017
56
54
1,010
Golf 7 aracımda tam boy stepne var (17"). Böyle olunca bagaj zeminini bir alt seviyeye indiremiyorum. Bagaj zemini yukarıda kalınca da gene yeterli bence ama 380lt den az oluyordur büyük ihtimalle.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İç mekanda eşya gözleri vb. kullanışlılık konusunda muhtemelen Golf öndedir, o konuda eksiksizdir. Ama pusetle arkada yolculuk gibi planlarınız varsa (her ne kadar s60 ile yolculuk etmemiş olsam da) tahminimce s60 açık ara daha rahattır. Bagaj olarak da s60 doğal olarak daha öndedir.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
İki arabayla da uzun süre yolculuk yapmadım ama tek çocuklu bir iş arkadaşım sığamadıkları için Golf'ünü sattı. S60 da onun gibiyse ve puset vs. ile uzun yolculuklar yapacaksanız ikisinde tatmin etmeyebilir diye düşünüyorum. İmkânınız varsa daha büyük bir şeyler bakabilirsiniz.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,443
4,970
kocaeli
Tanidiginizda vb. varsa bir sure test icin isteyebilirseniz iyi olur . İki arac hakkinda da bilgi sahibi olmus olursunuz .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hacim bu kadar önemliyse ve iki araçtan da şüpheleriniz varsa superb alın olsun bitsin bence. 2.çocuk olsa bile rahat rahat yeter. Hem golf'ten üst segment hem de s60'dan aşağı fazla bir segment düşmemiş olursunuz. İkisi arasında, ikisinden daha geniş. Şekil şemal olarak da güzel. Hacim bu şekilde kafanızda şüphe bırakıyorsa şüphe ettirmeyecek bir araca yönelmelisiniz.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
S60' ın tek eksisi dizel olarak düşünülürse performans, onun dışında ben kesinlikle S60 alırdım. Hacim ve kullanışlılık olarak Golf' ten küçük olmasına bence imkan yok, en azından hissiyat anlamında. Biri sedan biri hb nihayetinde.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşımın s60 ında arka koltukta kısa bir yolculuk yapmıştım. Bence arabanın arkası sınıf ortalasının gerisinde.. özellikle kafa mesafesi iyi değildi.. dizlerde eh işte gibiydi.,tabi sınıfına göre diyorum bunları .. Golf ten diz mesafesi olarak geri kalmaz pek, ama iç mekan ferahlığı konusunda bence Golf daha iyi bir ortam sunabilir... Golfun çirkin ve kutu gibi yapsının artısı bu ...

Bagaj konusunda S60 hakkında bir fikrim yok lakin Ford şasisi kullanan çoğu araçta bagaj küçük oluyor sınıfına göre...arkadaşlarda yazdıklarıyla onaylamışlar bu durumu ... velhasıl hacim olarak Golf ten büyüktür ama yükleme ve şekil olarak Golf daha iyi .. nitekim HB arabaların iyiliği bagaja bir şey koyup almak daha kolay oluyor...

Sığıp sığmamak tamamen kişişere ve aileye bağlı... ben geçen sını ıkış tıkış tek çocugumla Polo ile da gitmiştim...
şimdi golf ile gidicem ve büyük ihitmal eşyamda daha derli toplu ve az olacak.. çok sorun olmaz diye düşünüyorum... tabi bunu yapaken baston puseti arka koltukta bırakmak gibi ayalarmalara giricem

Bunları yaşamak ve düşünmek istemiyorsanız ve derdiniz hacim ise bence direk skoda octavia veya superb bakın..fazla düşünmeyin :)

Sertacc

Asfalt Kurutucu
29 Ara 2016
15
21
595
34
Konya
Arkadaşımın s60 ında arka koltukta kısa bir yolculuk yapmıştım. Bence arabanın arkası sınıf ortalasının gerisinde.. özellikle kafa mesafesi iyi değildi.. dizlerde eh işte gibiydi.,tabi sınıfına göre diyorum bunları .. Golf ten diz mesafesi olarak geri kalmaz pek, ama iç mekan ferahlığı konusunda bence Golf daha iyi bir ortam sunabilir... Golfun çirkin ve kutu gibi yapsının artısı bu ...

Bagaj konusunda S60 hakkında bir fikrim yok lakin Ford şasisi kullanan çoğu araçta bagaj küçük oluyor sınıfına göre...arkadaşlarda yazdıklarıyla onaylamışlar bu durumu ... velhasıl hacim olarak Golf ten büyüktür ama yükleme ve şekil olarak Golf daha iyi .. nitekim HB arabaların iyiliği bagaja bir şey koyup almak daha kolay oluyor...

Sığıp sığmamak tamamen kişişere ve aileye bağlı... ben geçen sını ıkış tıkış tek çocugumla Polo ile da gitmiştim...
şimdi golf ile gidicem ve büyük ihitmal eşyamda daha derli toplu ve az olacak.. çok sorun olmaz diye düşünüyorum... tabi bunu yapaken baston puseti arka koltukta bırakmak gibi ayalarmalara giricem

Bunları yaşamak ve düşünmek istemiyorsanız ve derdiniz hacim ise bence direk skoda octavia veya superb bakın..fazla düşünmeyin :)
Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz gibi superb bu açıdan çok daha mantıklı kalıyor. Sanırım S60 pek fayda sağlamayacak bana.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Konuyla tam alakalı değil ama şu Superb öyle bi' araba ki iç hacim genişliği, bagajın büyüklüğü, yükleme ağzı-eşiği vs. kullanışlılık, pratik çözümler gibi konularda MPV'ler bile eline zor su döker. Belki de S'den falan daha iyi diz mesafesi vardır.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Konuyla tam alakalı değil ama şu Superb öyle bi' araba ki iç hacim genişliği, bagajın büyüklüğü, yükleme ağzı-eşiği vs. kullanışlılık, pratik çözümler gibi konularda MPV'ler bile eline zor su döker. Belki de S'den falan daha iyi diz mesafesi vardır.

Ben şöyle bir örnek vereyim...

boyum 196cm ... Superb in sürücü koltuğuna oturduğumda, ve birAz kendimi sıkıştırdığımda.. (uzun mesafe için zor, ama hani kısa mesafede zorda kalıp arkamıza iri birileri oturur ya, öyle bir durum olsun) arka bölümün zeminine eşim oturup, öteki bölüm zeminde de kızım oturur, birlikte karşılıklı oyun oynarlar.. o kadar diyim :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,443
4,970
kocaeli
Ben şöyle bir örnek vereyim...

boyum 196cm ... Superb in sürücü koltuğuna oturduğumda, ve birAz kendimi sıkıştırdığımda.. (uzun mesafe için zor, ama hani kısa mesafede zorda kalıp arkamıza iri birileri oturur ya, öyle bir durum olsun) arka bölümün zeminine eşim oturup, öteki bölüm zeminde de kızım oturur, birlikte karşılıklı oyun oynarlar.. o kadar diyim :)
Ben superbi 2005 yilinda skoda passat adi ile " Bacak bacak ustune atinca 1 kariş boşluk kalan araba diye tanidim .

Her ne kadar o yillarda okuma bilmesemde o yillarda amcamin otomobil dergilerinde bunu çagristiracak bir fotograf gormus olabilirim ya da reklam filminde oyle bir sahne olabilir .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
İkinci el kaygınız yoksa bi mpv kullanıcısı olarak mpv modellerine bakmanızı öneririm. İç hacim olarak hiç üzmez, boyutları da aşırı büyük olmadığı için şehir içinde sıkıntı yaratmaz.

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
arkadaşların dediği gibi bencede superb daha iyi bir seçenek olur. ama s60 veya golf ikilisi olursa golf performans anlamında daha tatmin edici olacaktır. ama çocuğunuz için alıcanak bir araç ise bu s60 olmalı hem golfden daha geniş sedan olduğu için hemde allah korusun bir kaza anında volvo sağlamlığı kendisini gösterecektir. sadece hacim olarak düşünmemek lazım sonuçta tek evladınızı taşıyacaksınız:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım