drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Herkese merhaba forum ailesi. Bugün sizlere ayrılalı 1 gün olan aracımızdan kalan fotoğraflar ile onu anlatmaya çalışacağım :)
DYZB83.jpg

Araç 1999 model Passat 1.8 basic/trend olarak geçiyor. Motorundan başlamak gerekirse 125 hp 5.8 d ve 168 Nm 3.5 d torka sahip. Araç otomatik 4 ileri şanzımana sahip. 4 ileri olması gücün üst devirlerde olması birleşince yakıt hayli yükseliyor . Fabrika verisi 12.3 şehir içi ve 7 lt şehir dışı gösteriyor ... 0-100 fabrika verisi 12.7 sn kendimi oldukça hantal hissediyordum. Gidişi ve yakıtı beni üzen noktalardı. Manuel olsa daha az yakar ve daha performanslı olabilir diye düşünüyorum kullanan varsa belirtirse sevinirim.
Emorzg.jpg

Araç 245 bine gelmişti . Motor birkaç arıza çıkardı, giderildikten sonra ustaya göre motor sağlıklıydı fakat şanzıman vuruntu yapıyordu 4 e geçerken kroşe yemiş gibi hissettiriyor :D . Uzun yola çıkmaya çekinmemize rağmen 1 sene olmadan 17 bin km yol tepmişiz ...
Aracın konforu ve yol tutuşu güzeldi, güven veriyordu ,güvenlik olarak esp yoktu, abs ve hava yastıkları vardı. Donanımda 4 cam otomatik, dijital klima , sis farı, direksiyon derinlik yükseklik ayarı mevcut.
26AnYE.jpg

Işıklandırması gece yolculuklarında çok hoşuma gidiyordu. Hacim olarak;
İçi oldukça genişti fotoğrafta çok belli olmuyor fakat geniş bir araç . Bagaj min 475 litre , koltuk yatması ile 745 lt ye çıkıyor fazlasıyla yetiyordu.Simit tüp olunca hacim kaybi yaşamadık çok şükür yedek lastik ihtiycımız olmadı.
NnPl9g.jpg

Aracı her yolda her koşulda kullandık adlı fotoğraflarla bitiriyorum, atladığım unuttuğum merak ettiğiniz şeyler varsa belirtirseniz sevinirim iyi günler herkese :)

YQ0qjk.jpg

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aynısının manueli vardı bizde de 2 hafta oldu tam satalı. Yine gitmiyo yine çok yakıyo yapacak bişey yoktu ona. Özellikle ışıklardan kalkışta çok korna duyuyoduk. Tabi yüklenince baya iyi gidiyodu ama sürekli redline süremeyiz tabi :)
Ek olarak 5 kişi yolculuk yapmaya hiç uygun bi araç değildi. Diz mesafesi ciddi anlamda çok olduğu halde genişlik olarak göründüğü kadar alan yoktu ve gerek şaft tünelinin neredeyse koltuğa kadar çıkması gerek kol dayamanın sırtı rahatsız etmesi ortadakini yoruyodu baya

Son düzenleme:

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Aynısının manueli vardı bizde de 2 hafta oldu tam satalı. Yine gitmiyo yine çok yakıyo yapacak bişey yoktu ona. Özellikle ışıklardan kalkışta çok korna duyuyoduk. Tabi yüklenince baya iyi gidiyodu ama sürekli redline süremeyiz tabi :)
Ek olarak 5 kişi yolculuk yapmaya hiç uygun bi araç değildi. Diz mesafesi ciddi anlamda çok olduğu halde genişlik olarak göründüğü kadar alan yoktu ve gerek şaft tünelinin neredeyse koltuğa kadar çıkması gerek kol dayamanın sırtı rahatsız etmesi ortadakini yoruyodu baya
Cam kenarları güzelde ortadaki şaft tüneli ve bizde ortada alttan batan bir şey vardı :D :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Cam kenarları güzelde ortadaki şaft tüneli ve bizde ortada alttan batan bir şey vardı :D:D
Aynen ortanın hem oturma yeri hem yaslanma yeri aşırı rahatsızdı biz ona rağmen 3 yılda 10-15bin km o şekilde bindik bagajda köyden kalma 2 minder taşıyorduk onlarla oturanlar rahat ettiğini söylediler. Ben sadece bir kez orda konyadan ankaraya geldim 2.5 saatte canım çıkmıştı :D

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Aynen ortanın hem oturma yeri hem yaslanma yeri aşırı rahatsızdı biz ona rağmen 3 yılda 10-15bin km o şekilde bindik bagajda köyden kalma 2 minder taşıyorduk onlarla oturanlar rahat ettiğini söylediler. Ben sadece bir kez orda konyadan ankaraya geldim 2.5 saatte canım çıkmıştı :D
Sattıktan sonra ne aldınız acaba ? Genel olarak mı az kullanıyorsunuz yoksa araçtan dolayı mı :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sattıktan sonra ne aldınız acaba ? Genel olarak mı az kullanıyorsunuz yoksa araçtan dolayı mı :D
3 yılda 15bin km yi araçta 5 kişi olarak yaptık demek istemiştim, toplamda 40bine yakın yol yaptık kendisiyle. O kadar yakmasına rağmen en yoğun kullandığımız arabamız olmuştu passat. Aslında biz bikaç yıl daha kendisiyle devam etmek istesek de araba yine büyük sorunların haberini verince satmak durumunda kaldık. Fiat bayisine verdik egea ile takasa

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bizde de var LPG'siz basicline düz vites ilk sahibiyiz benzer km'de. Motorla ilgili ne sıkıntı yaşadınız? Kabul dik rampalarda tork eksikliği hissediliyor ama vites küçültüp 4500 devirin üzerine çıkınca da gayet yürüyor valla redline yapmak için bahanem oluyor hatatat

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu arada bizdeki 450-500bin km civarlarındaydı. Şuan forumda bu arabayı tecrübe eden 3 kişi var ve piyasada en az denk gelen basic donanımmış hepsi de :D Bir de şunu ekleyim araç gitmiyo etmiyo ama en fazla 4 kişinin olduğu uzun yollar mutlu geçer ve gerçekten sürmesi zevklidir insanı geliştirir, düşündürür (her torksuz araba gibi) hızını alınca güven verir. Alacak birisi google da ararken buraya gelirse önereceğim tek şey hor kullanılmışına bulaşmasın toplayamazsınız :D Biz 3 senede 10binden fazla para harcadık toparlayamadan elden çıkardık güzel zararla :D

Son düzenleme:

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Bizde de var LPG'siz basicline düz vites ilk sahibiyiz benzer km'de. Motorla ilgili ne sıkıntı yaşadınız? Kabul dik rampalarda tork eksikliği hissediliyor ama vites küçültüp 4500 devirin üzerine çıkınca da gayet yürüyor valla redline yapmak için bahanem oluyor hatatat
Yağ soğutucusu bozulmuştu yağ su karışmıştı o arada bakım motor kulağı falan hepsi yapıldı daha sonra iki kez su hortumunda kaçak oldu bir kere egzoz delindi :D sesini birazdan ekleyeyim :D bi kablo sıkıntısı olmuştu @Toprak38 sağolsun anlatmıştı çözdük :) en son sürekli stop etme sorunu vardı boğaz kelebeği temizliği istiyordu gitmeden bir gün önce onu da yaptırmıştık
*ses*

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
3 yılda 15bin km yi araçta 5 kişi olarak yaptık demek istemiştim, toplamda 40bine yakın yol yaptık kendisiyle. O kadar yakmasına rağmen en yoğun kullandığımız arabamız olmuştu passat. Aslında biz bikaç yıl daha kendisiyle devam etmek istesek de araba yine büyük sorunların haberini verince satmak durumunda kaldık. Fiat bayisine verdik egea ile takasa
Egea dizel mi ? Yakıt olarak rahatlamışsınızdır ondan sonra :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Egea dizel mi ? Yakıt olarak rahatlamışsınızdır ondan sonra :D
Dizele çok para istediler nası olsa dizel satılıyo diye hiç kampanya yapmıyorlar düzelde mecburen 1.4fire aldık ama passat baya bitikti bizim bi de 6 ileri egea daha rahat gider. Passat lpg de 65-70 kuruş yakıyordu bu da benzinde 10 litre yaksa 70kuruşa denk gelir ki muhtemelen 10litreden az yakar rahatlarız biraz :D araç henüz teslim edilmedi tecrübe edemedik maalesef.

Bir de yukarda sis farı demişsiniz benim bildiğim basic de (hatta yanılmıyorsam highline hariç) ön sis farı yok. Bizde sonradan takılma vardı ön arka ayrı ayrı yakamıyorduk tuş orijinal olduğu için. Highline a binmiştim bi kere ayrı ayrıydı ondan sonra araştırmıştım ben de kendiliğinden var sanıyordum

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Bende de sis farı yoktu. Yani motor olarak hala fabrika verilerinde hızlanıp yakıyor ama sanırım contanın eskimesi sebebiyle üst kapakta terleme yapıyor. İstanbul'da şehir içi kullanım ortalama 12 litrelerde geziyor, üç aydır yurt dışındayım binemiyorum ama dönünce vurucam kırbacı vurucam kırbacı :p Esas keyfi sakin hafif virajlı yollarda 90-110 arası yaylana yaylana giderken alınıyor :cool:

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Dizele çok para istediler nası olsa dizel satılıyo diye hiç kampanya yapmıyorlar düzelde mecburen 1.4fire aldık ama passat baya bitikti bizim bi de 6 ileri egea daha rahat gider. Passat lpg de 65-70 kuruş yakıyordu bu da benzinde 10 litre yaksa 70kuruşa denk gelir ki muhtemelen 10litreden az yakar rahatlarız biraz :D araç henüz teslim edilmedi tecrübe edemedik maalesef.

Bir de yukarda sis farı demişsiniz benim bildiğim basic de (hatta yanılmıyorsam highline hariç) ön sis farı yok. Bizde sonradan takılma vardı ön arka ayrı ayrı yakamıyorduk tuş orijinal olduğu için. Highline a binmiştim bi kere ayrı ayrıydı ondan sonra araştırmıştım ben de kendiliğinden var sanıyordum
Bunu ben de yeni öğrenmiş oldum bizim önlerde vardı, arkalarda yoktu :/

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Bende de sis farı yoktu. Yani motor olarak hala fabrika verilerinde hızlanıp yakıyor ama sanırım contanın eskimesi sebebiyle üst kapakta terleme yapıyor. İstanbul'da şehir içi kullanım ortalama 12 litrelerde geziyor, üç aydır yurt dışındayım binemiyorum ama dönünce vurucam kırbacı vurucam kırbacı :p Esas keyfi sakin hafif virajlı yollarda 90-110 arası yaylana yaylana giderken alınıyor :cool:
Aynen öyle :) o hızlara çıktıktan sonra uzun yol hakikaten keyifli dik yokuş vs denk gelmedikçe

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Olabilir hiçbi şeye arıza ışığı yakmıyodu araba. Bizim uzun bir süre sinyaller yanmıyomuş mesela aylarca öyle bindik farketmeden :D içerden veriyorum sinyali dışardan korna yiyodum aceba neden diyodum sürekli :D
Sinyal hadi neyse ben maf sensörü bozuldu diye soketinden söktüm yine arıza vermedi. Hatta verseydi bozuk olduğunu daha önceden anlardım :D. Ama vag-com kablosu takınca torpido aydınlatması hatası bile gözüküyor baya iyi oldu onu aldığım .

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sinyal hadi neyse ben maf sensörü bozuldu diye soketinden söktüm yine arıza vermedi. Hatta verseydi bozuk olduğunu daha önceden anlardım :D. Ama vag-com kablosu takınca torpido aydınlatması hatası bile gözüküyor baya iyi oldu onu aldığım .
Maf sensönsörü bizim de bozuktu sökünce bişey değişmediğinde anlamıştık bozulduğunu :D çok ciddi söylüyorum dokunduğumuz her yeri bozuk olan bi araba olmasına rağmen 3 yılda hiç arıza ışığı yakmadı cam suyu ve airbag dışında :D

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Hocam fotoğrafları yeni görebildim de park sensörünün kablolarını nasıl bagaja geçirdiniz? Tampon sökmeden yapmaya çalıştım ama beceremedim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım