KAPALI WD-40 Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FocusMonster

Profesör
700
Beyler bu WD-40 nasıl bir şeydir? Kullanım alanlarını falan araştırdım. Hatta kendim çalışmayan motora sıkıldığını ve bu şekilde motorun çalıştırıldığını bile gördüm.

Ama internette bazı kişiler bu ürünün sadece yağlama amacı olduğunu falan yazmış. Kimisi yağlama özelliğinin kötü olduğunu yazmış.
Yani birisi ak derken birisi kara demiş. Bir ürün bu kadar çelişkili olabilir mi ya? o_O

Ürünü almayı düşünüyorum. Ama açıkçası birbiriyle çelişen yorumları görünce endişelendim desem yeridir.
Tam olarak ne işe yarıyor bu WD-40. Mesela örneğini verdiğim motora sıkıp çalıştırma işine kesinlikle yarıyor diyebilir miyiz? Kendi gözümle gördüm ama yine de emin olamadım. Mekanik parçalar üzerinde aşındırıcı bir etkisi olur mu?

Forumdakilerin bilgisine güvendiğim için konu açıp sormak istedim. WD 40 hakkında ne biliyor ve düşünüyorsunuz?

Edit: Kutusunun üzerinde şu yazıyormuş.
Stops squeaks, drives out moisture, clans and protects, loosens rusted parts, frees sticky mechanisms. See cautions on reverse.
Translate çevirisi: Gıcırtıları keser, nemi uzaklaştırır, klanlar(!) ve korur, paslanmış parçaları gevşetir, yapışkan mekanizmaları serbest bırakır.

Son düzenleme:
Maalesef böcek ilacı gibi kokar :D orijinal olabilir , barkodunu çekebilirseniz daha iyi olur :)
F81AB452-0562-4FF3-B62D-EDEB2C621A19.jpeg

Wd40 pası çözer ama aynı zamanda paslanma da yapar diye biliyorum. O yüzden sıktığınız metal yüzeylerde temizlemek ve metal metale temas varsa wd40 üzerine kalıcı yağlama yapan bir ürün sıkmak lazım.
Würth HHS-2000 sıvı gres aldım. Kalıcı yağlama için kullansam işe yarar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...