WRC 2019 Marmaris Etabı

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
Bu sene 13-15 Eylül arası Marmaris'te gerçekleşecek ralli için, geçen sene giden arkadaşlara hitaben.. Sizce izlemek için en iyi etap hangisiydi, videolardaki kadar güzel mi, konaklama için kamp yerleri mevcut mu ya da uygun konaklama mevcut mu bölgede? Ve biletixte biletleri satılıyo ama anladığım kadarıyla geçen sene ücretsiz de izleyebildiğin yerler varmış, bu sene her yer için belli bi miktar ödenen gerekiyo mu yoksa yine ücretsiz izleme imkanı olan yerler var mı?

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
763
1,597
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Öncelikle merhaba. Ben geçen yıl görevli olarak yer almıştım, bu sene de öyle olacak inşallah. Bizimki federasyon tarafından karşılandığı için konaklama fiyatları konusunda yorum yapamayacağım. Eğer aracınızla giderseniz etap içlerinde(ormanda) toplanma(park) alanları mevcut. Seyirci özel etabında(şehir merkezinde oluyor) ve etapların bazı özel noktalarında(örneğin son günün son etabındaki ödül töreni alanı) vip alanlar mevcut. Tahminimce o biletler vip alanlara giriş için satılıyor. Bu alanlar dışında şehir merkezinde yapılan seyirci özel etabını vip alan dışında istediğin yerden ücretsiz olarak seyredebilirsin. Orman içlerinde yer alan toplanma alanlarında aracı park ettikten sonra(gece gelip sabahı beklemeniz gerekiyor ve akşama kadar aracınız etap içine giremez, yani etap bitmeden dönemezsiniz) yaya olarak uygun görülen herhangi bir yerden yarışı izleyebilirsiniz.

Not: Geçen sene gördüklerim üzerinden anlatmaya çalıştım. Bu sene ücret ve diğer konularda farklılıklar olabilir. Yine de araştırın derim. Elimden geldiğince detayları anlatmaya çalıştım. Sorusu olan olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Öncelikle merhaba. Ben geçen yıl görevli olarak yer almıştım, bu sene de öyle olacak inşallah. Bizimki federasyon tarafından karşılandığı için konaklama fiyatları konusunda yorum yapamayacağım. Eğer aracınızla giderseniz etap içlerinde(ormanda) toplanma(park) alanları mevcut. Seyirci özel etabında(şehir merkezinde oluyor) ve etapların bazı özel noktalarında(örneğin son günün son etabındaki ödül töreni alanı) vip alanlar mevcut. Tahminimce o biletler vip alanlara giriş için satılıyor. Bu alanlar dışında şehir merkezinde yapılan seyirci özel etabını vip alan dışında istediğin yerden ücretsiz olarak seyredebilirsin. Orman içlerinde yer alan toplanma alanlarında aracı park ettikten sonra(gece gelip sabahı beklemeniz gerekiyor ve akşama kadar aracınız etap içine giremez, yani etap bitmeden dönemezsiniz) yaya olarak uygun görülen herhangi bir yerden yarışı izleyebilirsiniz.

Not: Geçen sene gördüklerim üzerinden anlatmaya çalıştım. Bu sene ücret ve diğer konularda farklılıklar olabilir. Yine de araştırın derim. Elimden geldiğince detayları anlatmaya çalıştım. Sorusu olan olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.
Ben bu sene tatile marmaris tarafına gitmeyi gitmişken de wrc izlemeyi düşünüyorum. Konaklama olarak çevrede kamp alanlarını düşünüyorum ama etaplara ulaşım arabasız nasıl oluyor? Yayayken de bütün gün orada mı durmamız gerekiyor?

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
763
1,597
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Start veya finish alanlarına yakın yerlerde olursanız yaya olarakta orman içlerinden giriş çıkış yapabilirsiniz. Ama etap uzunluklarını göz önünde bulundurursak orta noktalara arabasız gitmeniz veya etap bitmeden dönmeniz mümkün olmayabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım