KAPALI Yağ basıncı arizasi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdemonski

Asfalt Kurutucu
26 Eki 2016
18
26
595
İSTANBUL
2007 model 2.0tfsi A4 aracım var araç geçen hafta düşük yağ seviyesi ışığı yaktı bekletmeden yağı ekledim dün annem kullanırken yağ ışığı yakmış ve ses çıkarmış sonra annem bi yerde durup arabayi kısa süreli stop etmiş ardından çalıştıracaği zaman araba Mars almamış iki kere sonra almış dün garj arabaya baktığım da yağ seviyesini kontrol bi azalma yoktu ışıkta yakmamisti sizce sorun yağ basincindanmidir ve neden yapar araca shell helix 5w30 koydum 1 litre ondan ne koyuldugunu bilmiyorum internetten araştırdım 5w30 koydum oyüzden midir yağı koyduktan sonra 20 30 km bir yol yaptım bir sorun olmamıştı şimdiden teşekkürler

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,046
6,908
5,020
github.com
Marka
BMW
2007 model 2.0tfsi A4 aracım var araç geçen hafta düşük yağ seviyesi ışığı yaktı bekletmeden yağı ekledim dün annem kullanırken yağ ışığı yakmış ve ses çıkarmış sonra annem bi yerde durup arabayi kısa süreli stop etmiş ardından çalıştıracaği zaman araba Mars almamış iki kere sonra almış dün garj arabaya baktığım da yağ seviyesini kontrol bi azalma yoktu ışıkta yakmamisti sizce sorun yağ basincindanmidir ve neden yapar araca shell helix 5w30 koydum 1 litre ondan ne koyuldugunu bilmiyorum internetten araştırdım 5w30 koydum oyüzden midir yağı koyduktan sonra 20 30 km bir yol yaptım bir sorun olmamıştı şimdiden teşekkürler
Elektronik bir arıza gibi geldi bana ama deneyimli arkadaşlar daha iyi yardimci olacaktır.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,448
4,970
İstanbul
yağ ışığı sarı renk mi yandı yoksa kırmızı mı? nasıl bir ses çıktı mekanik bir ses mi yoksa elektronik bir uyarı mı? araçta 1 litre yağ eksik miydi? ne kadar zamanda eksiltti?

bu soruların cevabı olursa daha ne bilgi paylaşımında bulunabiliriz :)

erdemonski

Asfalt Kurutucu
26 Eki 2016
18
26
595
İSTANBUL
Başkan elektronik bir uyarı sesi araçta olmadigimdan işareti görmedim Valide hanim da hatırlamıyor akşam baktığımda işaret kaybolmuştu yağ basıncı diye düşünüyorum araç start almamış sürdükten sonra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım