Yanlış vernik kaynaklı matlaşma nasıl geçer

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Merhaba,
Aracımın ön tamponunda taş izleri, arka tamponunda ise derin bir sürtmeden kaynaklı çizik vardı.
Sanayiden rötüş boyası aldım. Satıcı sprey vernik verdi ve rötüş sonrası uygularken haliyle boyanın haricindeki alana da yayıldı.
Kullanılan bu vernik belli bölgeleri matlaştırdı.
Bir öneriniz var mı ne yapmam gerekiyor?
Pasta-cila ile geçer mi? Ona göre satın alacağım. İki farklı yıkamacıya gösterdim. Abi bizi aşar dediler. Tamponlara lokal boya yaptırmam gerektiğini söyleyip fiyat verdiler. Ufak bir matlaşma için lokal boya yaptırmak bana mantıklı gelmedi.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Agresif bi kille killeyip üstüne sulu zımpara ve pasta cilayla %80 kurtarabilirsin gibime geliyor. Bu işlere hiç bulaşmadıysan boyayı açma olasılığın var. İstersen oto yıkama değil de detailing işi yapan birine gösterip onlardan rica edebilirsin

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Agresif bi kille killeyip üstüne sulu zımpara ve pasta cilayla %80 kurtarabilirsin gibime geliyor. Bu işlere hiç bulaşmadıysan boyayı açma olasılığın var. İstersen oto yıkama değil de detailing işi yapan birine gösterip onlardan rica edebilirsin
Daha önce hiç bulaşmadım.
İstanbul'da ilgilenebilecek birisi var mı?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Küçükçekmece'de ProTech Plus Ibrahim var konumunu aşağıya bırakıyorum. Yolunun üstünde olduğundan bi danışabilirsin. https://maps.app.goo.gl/xs92AuoQN57vtGCt8
Ayrıca Çorlu'da ama fikir verme noktasında yardımcı olur. DM'den fotoğraflarla iletişime geçip ondan da bi fikir al istersen

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Küçükçekmece'de ProTech Plus Ibrahim var konumunu aşağıya bırakıyorum. Yolunun üstünde olduğundan bi danışabilirsin. https://maps.app.goo.gl/xs92AuoQN57vtGCt8
Ayrıca Çorlu'da ama fikir verme noktasında yardımcı olur. DM'den fotoğraflarla iletişime geçip ondan da bi fikir al istersen
Küçükçekmece ProTech Plus'ı aradım. Sentetik tinerin aksine selülozik tiner ile mat verniği kaldırabileceğimi söyledi. Çok şükür hallettim ve kurtuldum.
Toplam maliyetim 50₺ oldu. 3-4 tane oto kuaföre sordum. 600-1200₺ arası fiyat verdiler. Hepsinin ben gelmişine geçmişine söveyim.
Teşekkür ederim hocam.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Küçükçekmece ProTech Plus'ı aradım. Sentetik tinerin aksine selülozik tiner ile mat verniği kaldırabileceğimi söyledi. Çok şükür hallettim ve kurtuldum.
Toplam maliyetim 50₺ oldu. 3-4 tane oto kuaföre sordum. 600-1200₺ arası fiyat verdiler. Hepsinin ben gelmişine geçmişine söveyim.
Teşekkür ederim hocam.
Rica ederim ne demek , sevindim hallolmasına

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım