Yaza Minik Hazırlıklar

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Selamlarr. Malum havalar düzeliyor içimde aracı benzinlik yerine kendi bahçemde yıkama hevesim yükseldi. Ekte görüldüğü gibi bi üçlü oluşturdum öyle çok detaya girmeyeceğim aracın kaporta işlerini halledene kadar. Bunlar yeterli midir? Yerlerine alternatif neler önerirsiniz?
(Telefon tutacağını da eksik etmeyeyim dedim gps kullanırken lazım oluyor.)
Adsız.png

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Açıkçası detay sonu olmayan bir şey, başlangıç için hiç yoktan iyi ama bence pek yeterli değil. Ben bir kere alıp tekrar tekrar almama gerek kalmasın kafasındayım.
F/P eldiven arıyorsanız çok daha kullanışlı ve kendimde test ettiğim kullandığım vakti ile UFS yi önereceğim.

Şampuan ben şuan aktif olarak Zymöl kullanıyorum bir de yanına başka bir tane daha aldım ismini hatırlamıyorum şuan. İkiside Türkiye de pek yok tanıdıklar vasıtası ile getiriyoruz falan. İkisi de biraz pahalı ürünler. Ama zymöl ben yaklaşık 1 yıldır falan kullanıyorum. Ve hala duruyor biraz.
Alacaksanız bence kaliteli alın derim. Yoksa diğerlerinin içeriğine bakıp en azından kostik bulunup bulunmamasını karşılaştırın derim ben şahsi fikir olarak.

Kurulama havlusu da aynı şekilde Klin ve Wizard önerebilirim kendim kullandığım. Ki onların fiyatları da ucuz sayılmaz ama zevk alarak tek havlu ile kurulayabiliyorum. F/P ürünü olarak soft 99 kırmızı bezleri var bulamazsanız linkte atarım. Onlardan 2 tane alırsanız bir tam araba kurulanır diye düşünüyorum.

Edit :
Buydu dediğim havlu ama ben bunları 10 tlye alıyordum bu da pahalanmış :(

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Favorilere ekledim ürünleri bi hesap yaptıktan sonra 1 ay içinde olmadı birdahaki ay alırım sanırım.

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
Selam,

bütçeniz elveriyorsa @Basri Amca 'nın dediği gibi daha kaliteli malzemeler almanız hem boyalı yüzeyler için hemde bu işten aldığınız keyif olarak daha iyidir.

Mesela eldiven konusunda kesinlikle sepetinizdekini değil @Basri Amca 'nın dediği ufs yi alın. Kendimde bizzat aynı eldiveni kullanıyorum.

Şampuan konusunda sepetinizdeki ürünü boşverin en azından 3d wash&wax şampuanla yıkayın. 3d şampuan sepetinizdekinden 10 kat iyidir. Hemde cilalı şampuan :)

Sepetinizdeki kurulama havlusuda iş görmeyecektir. Klin ve Wizard severiz @Basri Amca bilir :)
Kendim wizard kullanıyorum. hatta yedekte "0" açılmamış paket bekletiyorum :)

@Basri Amca 'nın dediği gibi detaylı temizlik çok derin bir konu. Bizler yurtdışından şampuan, wax, bez vs getirip kullanıyoruz çünkü ülkemizde vergilerden dolayı hem çok pahalıya geliyor hemde ne yazıkki çok kaliteli ürünler bulunmuyor.

aşağıdaki konuda kullandığım ürünleri ve uygulamaları görebilirsiniz. Elimden geldiğince malzeme konusunda yardımcı olurum.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Detsiling konusuna önceden hiç girmediğim için sizlerin önerileri benim için önemli. Büyük ihtimal bu ay sonuna doğru önerilerinizi daha iyi inceler ve siparişlerini veririm. Teşekkür ederim :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Biraz baktım da harbiden hasta işi bu detay işleri :D Bana göre değil o kadar uğraşamam ana malzemeleri alır kendi bahçemde yaparım mis gibi :D

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Merhabalar. Hazır evdeyiz boş boş durmayalım dedim bütçeme göre aşağıdaki ürünleri almaya karar verdim. Nasıl sizce? Parlatan Adamlar'dan alacağım.
IMG_20200426_165148.jpg

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060
Hocam eldiven ve şampuan aynı fiyatlarda daha iyi ürünler alınabilir.

Eldiven olarak Ufs önerebilirim.
Şampuan olarak 3d wash&wax ( sepetteki şampuan cilalı diye bende cilalı şampuan önerdim) önerebilirim.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Önerileriniz için teşekkür ederim :) şimdilik sepette belirttiğim ürünleri satın aldım. Hem sitenin güvenilirliği, hem de ürünler hakkında kalite ve kullanım yorumlarını yazarım.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör

Ek olarak bu ürünü tavsiye ederim. Yaklaşık 10 ay önce @MertEren 'in tavsiyesi ile aldım ve çok memnunum. Özellikle yağmurdan sonraki görüntüsü çok hoş oluyor.

Ekli dosyalar

• 1587951627083.png
    1587951627083.png
    12.5 KB · Görüntüleme: 0

UrTR

Profesör
11 Şub 2019
77
112
1,060

Ek olarak bu ürünü tavsiye ederim. Yaklaşık 10 ay önce @MertEren 'in tavsiyesi ile aldım ve çok memnunum. Özellikle yağmurdan sonraki görüntüsü çok hoş oluyor.

Ürün hidrofobi konusunda çok başarılı ama parlaklık konusunda hidrofobi kadar iyi değildir. Çok fazla toz tutmasıyla tanınır :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım