Yeni boyanan araba için boya koruma.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Tabi ki işin doğru yapılması dayanımı arttırır ama ne boyayanın ne de folyo uygulayanın bunun garantisini vereceğini sanmam..

Genel olarak kaporta ve boya işi yapan yerler köşe başı yerleri, merdiven altı gibi yerler oluyor. 6 yıl yazılı noter onaylı garanti veren bir yerle anlaştım, daha önce de bir kaç aracımızı yaptırdığımız için gönlüm bu konuda rahat. Folyo konusunda da kendisiyle görüşmem doğru olur

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İster istemez boyanın üzerinde yağmur suyu kalıyor, çamur kalıyor. Yağmur su birikintilerinin içerisinde ağır metaller mevcut, özellikle İstanbul’da. Arabayı da her zaman çift kova yıkayan yerlere veremiyoruz, malum koşturmaca oluyor ya da hava yağmurlu oluyor. Tüm bu şartlar altında seramik ömrü hızla kısalıyorsa eğer yaptırmak bana mantıklı gelmiyor. Trilyonluk mal varlığım olsa yaptırdım herhalde o zaman :)
yanı acıkcası cok ıyı bır aracım olsa ve haftasonları kullanıyorsam yaptırırım onun harıcı gunluk kullanılan araba ıcın cok muyım degıl

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Zaten boyalı bir parçaya zarar gelirse tekrar boyatırken çok düşünmezsin tek sorun diğer parçalarla renk tutmaması o yüzden uv koruyuculu wax 2-3 ayda bir yapılması yada uzun vadeli seramik kaplama daha uygun olur..

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Zaten boyalı bir parçaya zarar gelirse tekrar boyatırken çok düşünmezsin tek sorun diğer parçalarla renk tutmaması o yüzden uv koruyuculu wax 2-3 ayda bir yapılması yada uzun vadeli seramik kaplama daha uygun olur..

UV koruyucu wax hakkında bilgim yoktu, bu gayet iyi oldu. Peki cila ayrı, uv koruyucu wax ayrı mı uygulanmalı? Ya da UV koruyucu içerikli cila var mı iyi markalarda?

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
UV koruyucu wax hakkında bilgim yoktu, bu gayet iyi oldu. Peki cila ayrı, uv koruyucu wax ayrı mı uygulanmalı? Ya da UV koruyucu içerikli cila var mı iyi markalarda?
progesyonel değilim ama bu video serisi fikir verebilir.. turtle wax ice kullanıyorum.. 2-3 ayda bir yeniliyorum.. cila sadece parlaklık verir boyayı koruyacağını sanmıyorun

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Seramik uygulaması yapılırsa büyük şehirlerde aracı kendi imkanlarımızla yıkamak zor olacağından dolayı uygulamayı yaptırdığımız yerlerde iyi ücretlerle yıkama yapmak durumunda kalacağız. Aslında bu tüm ürünler için geçerli. Folyo kaplamada da düzgün bir yıkama, kurulama gerekiyor. Lakin dediğiniz gibi folyo daha garanti bir durumda. Folyo fiyatları ve seramik fiyatlarını net öğrenip buna göre hareket edeceğim. Her iki üründe gayet kullanılabilir fakat folyo daha uzun ömürlü gibi gözüküyor.
şuan sıfır araç alacak olsam yada sizin gibi aracımı boyatmış olsam seramiğe dönüp bakmam bile.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Güncelleme.

Malum gün yaklaştığından dolayı bu gün telefon aracılığıyla Paddock’la görüştüm. Kendileri yeni, tekrar boyanan bir araba için boya korumanın yeterli olmayacağını söyledi. Çok dürüst davranarak “boya koruma uygulamasını kendiniz bile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.” dediler. Asıl koruma için seramik işleminin yapılmasını önerdiler. Aklımda kalan tek nokta güneş ışığından aracın korunması. Galiba boya koruma ve detay temizlik için Paddock’a gideceğim. Seramik işlemin maliyetinden dolayı açıkta kaldım diyebilirim.

Anladığım kadarıyla boya koruma uygulaması aracı kurulama, yıkama işlemlerinden pek korumuyor. Fakat hiç olmamasından ziyade yapılması yararlı olabilir.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Güncelleme.

Malum gün yaklaştığından dolayı bu gün telefon aracılığıyla Paddock’la görüştüm. Kendileri yeni, tekrar boyanan bir araba için boya korumanın yeterli olmayacağını söyledi. Çok dürüst davranarak “boya koruma uygulamasını kendiniz bile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.” dediler. Asıl koruma için seramik işleminin yapılmasını önerdiler. Aklımda kalan tek nokta güneş ışığından aracın korunması. Galiba boya koruma ve detay temizlik için Paddock’a gideceğim. Seramik işlemin maliyetinden dolayı açıkta kaldım diyebilirim.

Anladığım kadarıyla boya koruma uygulaması aracı kurulama, yıkama işlemlerinden pek korumuyor. Fakat hiç olmamasından ziyade yapılması yararlı olabilir.
Fiyat sordunuzmu bildigim kadariyla 1.5 milyari gecer

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Videoyu bekleyin, bende kapıları boyattım sonra detailingdukkanında seramik yapıldı. Tüm detayları anlattık. süper oldu

Video çok yardımcı olacak, şu süreçte insan çok kararsız kalıyor. Otopark takipçilerine keşke özel indirim hazırlansa. (Kalp) Bu arada yeni boya hayırlı olsun.

Son düzenleme:

ClarkKent

Senkromeççi
3 Eyl 2018
1
0
85
Hocam, yerinde olsam beklemeden seramik kaplama yaptırırdım. Seramik kaplama konusunda ise Color N Drive i tek geçerim. Şuanda amazon.com üzerinde satışları var. Türkiyede ise tek bir firma satıyor. Autocardesim.com üzerinden ben almıştım. Kendin de uygulayabilirsin.
N11 üzerinde halen satışta
https://urun.n11.com/set-urunler/color-n-drive-nano-teknolojik-seramik-arac-kaplama-seti-P272404257

Başkan seramik kaplama pahalı gelirde Farecla G3 Serisi ürünleri fiyat performans açısından çok iyi.
https://urun.n11.com/cila/oto-rotus-boyali-pasta-ve-cila-seti-uygulama-pedi-hediyeli-P278346235

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Hocam, yerinde olsam beklemeden seramik kaplama yaptırırdım. Seramik kaplama konusunda ise Color N Drive i tek geçerim. Şuanda amazon.com üzerinde satışları var. Türkiyede ise tek bir firma satıyor. Autocardesim.com üzerinden ben almıştım. Kendin de uygulayabilirsin.
N11 üzerinde halen satışta
https://urun.n11.com/set-urunler/color-n-drive-nano-teknolojik-seramik-arac-kaplama-seti-P272404257

Başkan seramik kaplama pahalı gelirde Farecla G3 Serisi ürünleri fiyat performans açısından çok iyi.
https://urun.n11.com/cila/oto-rotus-boyali-pasta-ve-cila-seti-uygulama-pedi-hediyeli-P278346235
Bunlara gerenk yok :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım