Yeni Civic Hb tasarımını nasıl buluyorsunuz?

Yeni Civic Hb tasarımını nasıl buluyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    81
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadaşlar bana ruh hastası diyebilirsiniz ama tamamen tecrübelerime dayanarak gözüme çarpan küçük bir detala ilgili yorum yapacağım. Arabayı detaylı gören @sinan beni aydınlatırsa çok sevinirim.
Videoda 7:20'den itibaren gördüğüm kadarıyla otomatik karartmalı aynanın arkasında ilgili elektronik bağlantılar çok açıkta kalmış. Soket açıkta, sokete bağlanan kablolar da ana kaplamasından ayrılmış şekilde daha az muhafazalı duruyor. Şimdi arkadaşlar "ne olacak bundan" diyebilir. Fakat özellikle yazın bol güneşli geçtiği yerlerde ön camın maruz kaldığı dış etkenler inanılmaz ağır oluyor. Belki 2-3 sene içerisinde o soket ve kablolar sıcak nedeniyle ciddi deforme olabilir. Bu noktada @sinan a sorum şu: Ön camda belirttiğim alanı kapatacak güneş siperliği yeterince geniş, videoda görebiliyorum, ama noktalar bana fazla aralıklı geldi. Bahsettiğim dış etkenleri düşününce gördüğün kadarıyla sence yeterli midir?

vay arkadaş nası bi algı bu nası gördünüz abi orayı ya :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Arkadaşlar bana ruh hastası diyebilirsiniz ama tamamen tecrübelerime dayanarak gözüme çarpan küçük bir detala ilgili yorum yapacağım. Arabayı detaylı gören @sinan beni aydınlatırsa çok sevinirim.
Videoda 7:20'den itibaren gördüğüm kadarıyla otomatik karartmalı aynanın arkasında ilgili elektronik bağlantılar çok açıkta kalmış. Soket açıkta, sokete bağlanan kablolar da ana kaplamasından ayrılmış şekilde daha az muhafazalı duruyor. Şimdi arkadaşlar "ne olacak bundan" diyebilir. Fakat özellikle yazın bol güneşli geçtiği yerlerde ön camın maruz kaldığı dış etkenler inanılmaz ağır oluyor. Belki 2-3 sene içerisinde o soket ve kablolar sıcak nedeniyle ciddi deforme olabilir. Bu noktada @sinan a sorum şu: Ön camda belirttiğim alanı kapatacak güneş siperliği yeterince geniş, videoda görebiliyorum, ama noktalar bana fazla aralıklı geldi. Bahsettiğim dış etkenleri düşününce gördüğün kadarıyla sence yeterli midir?
abi sen astra H hararet müşirinin kablosunu görsen..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
vay arkadaş nası bi algı bu nası gördünüz abi orayı ya :D
Kardeş videonun hatırı sayılır bölümünde ekranın yarısını kaplayan bir görüntü, nasıl görmeyeyim :D Ha arabaya canlı canlı binsem o bölümü göremeyebilirdim ama kamera oraya konunca dakikalarca gördüm, aklıma takıldı.
abi sen astra H hararet müşirinin kablosunu görsen..
Bilirim Sinan'ım bilirim. Astra H'yi de bilirim, hatta benim kaputun içinde de öyle efsane yerler var. Ama güneş sıcağının zamanla eritmesi bambaşka bir hadise, başka şeye benzemiyor. Kaput içinden bile ağır bir etkisi oluyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Kardeş videonun hatırı sayılır bölümünde ekranın yarısını kaplayan bir görüntü, nasıl görmeyeyim :D Ha arabaya canlı canlı binsem o bölümü göremeyebilirdim ama kamera oraya konunca dakikalarca gördüm, aklıma takıldı.

Bilirim Sinan'ım bilirim. Astra H'yi de bilirim, hatta benim kaputun içinde de öyle efsane yerler var. Ama güneş sıcağının zamanla eritmesi bambaşka bir hadise, başka şeye benzemiyor. Kaput içinden bile ağır bir etkisi oluyor.
bence bu hata ile ilgili honda'ya bi mail yazılsın, tespit ettiği içinde @berkertekin abiye bi honda civic hb 1.5t manuel hediye edilsin :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul

valla motorun bütün harareti olduğu için bu kabloların üzerinde oluyor :D hani opelde veya x marka da onları gördükten sonra güneş şeysinin kablo soketi açıktaymış çokta sıkıntı değil benim içim :D

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
HB yine fena değil de Sedan'ın arkası yani... Neyse bişi demiycem şimdi forumdan falan atılmayayım. Farklılık yaratayım derken ipin ucunu kaçırmışlar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
valla motorun bütün harareti olduğu için bu kabloların üzerinde oluyor :D hani opelde veya x marka da onları gördükten sonra güneş şeysinin kablo soketi açıktaymış çokta sıkıntı değil benim içim :D
O açık kabloların bazılarına benim de aklım ermiyordu. En son üstünü kaplayan toz-kir-çamur birikintilerinin kabloları koruduğuna kanaat getirdim :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yanlis hatirlamiyorsam kurtlar vadisi dizisindeydi, son kasa escalade kullaniliyordu ve dikiz aynasinin arka kisminda bulunan, yagmur sensoru ve diger guvenlik sensorlerinin bulundugu o siyah alanda yan yana sıkı sekilde dizilmis renkli kablolar mevcuttu. Otomobilin bir parcasi oldugunu dusunuyorum kamera tesisati yerine.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yanlis hatirlamiyorsam kurtlar vadisi dizisindeydi, son kasa escalade kullaniliyordu ve dikiz aynasinin arka kisminda bulunan, yagmur sensoru ve diger guvenlik sensorlerinin bulundugu o siyah alanda yan yana sıkı sekilde dizilmis renkli kablolar mevcuttu. Otomobilin bir parcasi oldugunu dusunuyorum kamera tesisati yerine.
Görün görün Cenk hocam televizyonda kurtlar vadisinde görüyor, biz yuğtupta görmüşüz çok mu :D @alfhonso

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Görün görün Cenk hocam televizyonda kurtlar vadisinde görüyor, biz yuğtupta görmüşüz çok mu :D @alfhonso
Ahahaha vallahi guldum :) o bolge normalde ölü bir bolgedir. Donanimlar arttikca o bolgede iscilik kusurlari yahut ihmalleri gorulebiliyor bazi otomobillerde. Escalade gibi bir aracta gorunce cok sasirmistim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım