HABER Yeni Toyota Supra kamuflajı bıraktı!

turkischer

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
88
65
1,010
İstanbul
Japon efsanesi Toyota Supra ’nın geri dönecek olması herkesi heyecanlandırıyor. Daha önce defalarca kamuflaj ile görüntülenen otomobili, bir hayran forumu olan SupraMKV.com’un başarılı üyeleri kamuflajsız şekilde tasvir etti.

Toyota Supra’nın kamuflajlı fotoğrafları için tıklayın!

5. nesil Toyota Supra çok can yakacak

SupraMKV.com üyelerinin tasvirleri ile otomobilin kamuflajlı fotoğraflarını karşılaştırdığınızda benzerlikler hemen dikkatinizi çekiyor. Gerçekten başarılı birer çalışmanın ürünü olan bu tasvirlere bakarak şunu söylemek mümkün: yeni Supra çok can yakacak.

Yapılan tasvir çalışmalarına göz atıldığında, Toyota’nın 2014 yılında tanıttığı FT-1 konsept otomobiliyle yeni Supra’nın olası benzerlikleri de dikkat çekiyor. Otomobilin ön yüzündeki geniş farları, çıkıntılı burun kısmı ve farların hemen altında bulunan aerodinamik dikey hava kanalları bu benzerliklere iyi birer örnek. Ayrıca arka kısıma geldiğimizde yine benzerliğe sahip stop lambalarını görebiliyoruz. Elbette ki bu benzerliklerden sadece çıkıntılı burun kısmı casus fotoğraflarda kendini belli ediyordu, kalanı tamamen SupraMKV.com üyelerinin öngörüleri.

İşbirlikçisi BMW

Toyota, 1978 – 2002 yılları arasında dört nesil boyunca ürettiği Supra’yı, 2002’den sonra nadasa bırakmıştı. Şimdi ise BMW ile işbirliği içinde geliştirilen Supra’nın, BMW tarafında da bir kardeşi var. Bu kardeş ise, BMW Z4’ün yerini alacak olan BMW Z5. Toyota tarafından henüz bu otomobilin adının Supra olacağına dair bir açıklama gelmedi ancak Supra ismi Toyota tarafından kısa bir süre önce yeniden tescil ettirildi. Kısacası, 5. nesil Supra’ya kavuşmamız artık an meselesi.

Arkadan itişli olarak sunulacak yeni Toyota Supra, yakıt ekonomisine katkıda bulunmak ve performansta iyileştirmeler yapabilmek adına, hibrit seçeneğe sahip olacak. Performanslı hibrit otomobillerin bir diğer örneğini de Ford’un piyasaya sunmaya hazırladığı hibrit Mustang’de göreceğiz.

Fotoğraf kaynağı: SupraMKV.com

Toyota Supra MKV Rendering
1 arasında 8

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Tasarım olarak önden pek hoş durmuyor eminim Z5 tasarımı daha güzel durur bu ön açıdaki tasarımdan. Toyota, Supra'yı devam ettirmeyi seçmiş bize saygı duymak düşer ama ön dizayna bir el atılması lazım.o_O

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Abi kamuflajlı hali ile ben cok güzel hayal kurmuştum ama bu ne ya vallahi cok üzüldüm
Hadi şöyle olsa bi nebze
images

R.I.P ya vallahi R.I.P
OBSZ47yWDm76jlpzDyw4rdVT3gkVfOPVpHiq6fd9YnDYHGLyAwgDpOlMqGRJyru9bgi04BGpkRxWFgrBS2eqsS4pc25FEukcfd0fYDyJ_ZvzJPPtJyexrLXdQ4dFaQ3VVIO63IWlR2i5ZPlhqdI_Hpcoqe-v=w511-h288-nc

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Abi kamuflajlı hali ile ben cok güzel hayal kurmuştum ama bu ne ya vallahi cok üzüldüm
Hadi şöyle olsa bi nebze
images

R.I.P ya vallahi R.I.P
OBSZ47yWDm76jlpzDyw4rdVT3gkVfOPVpHiq6fd9YnDYHGLyAwgDpOlMqGRJyru9bgi04BGpkRxWFgrBS2eqsS4pc25FEukcfd0fYDyJ_ZvzJPPtJyexrLXdQ4dFaQ3VVIO63IWlR2i5ZPlhqdI_Hpcoqe-v=w511-h288-nc
Yorumladığım kadarıyla FT-1 konsepti büyük geniş bir kasa için tasarlanmış ve oturmuş, ama ufacık Z5 kasasına dar kot pantolana sığmayan ergen kilolu biri gibi durmuş.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Fatih ürek gibi bu ne her yeri kıvrım kıvrım :(

srtkmc

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
18
29
595
Böyle olmamalı olamaz Çok fazla cılız duruyor direk mx5 sınıfı gibi kaslı yapı genis bir gövde yok İnşallah böyle olmaz :(

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Eskisini tekrar üretsinler bence :(
df4249_49ee4e243b5e40e093de987353a76b37.jpg_srz_982_607_85_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz

Bu fotoğrafı görünce heyecanlanmıştım Supra için ama şimdi diğer açılardan bakınca içim bir buruk kaldı...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım