Yeni yol arkadaşımız Acid: Focus 2.5 Trend

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
Piyasadaki sert dalgalanmalar ve evdeki hesabın çarşıya tam anlamıyla uymaması nedeniyle zorunlu olarak alt bir segment tercih etmiş olsak da aile arabası olarak bizi üzmeyecek bir araba olduğunu düşünüyorum. 2010 Model 1.6 TDCI Trend donanımında. Araçta artı olarak benim çok hoşuma giden Titanium 16’ jantlar, double teyp ve mavi xenon far mevcut. Şu an 160.000 küsür km’de, ama yine de yorgunluk veya hantallık söz konusu değil. Temiz kullanılmış olması (hiç koltuk kılıfı kullanılmadığı halde hala diri ve temiz), değişsensiz ve hasar kayıtsız olması bu aracı bence diğer focuslardan öne geçiren detaylar. Araç dıştan diri görünse de motor konusunda zaten bilenler bilir bu mevzuyu, enjektör ile ilgili bir sorunu var yağ atıyor sanırım. Şu anlık ciddi sayılacak tek sorun bu en kısa zamanda düzelecek inşallah. İç konfor konusunda araç segmentine göre nasıldır bilemem ama bana yeterince geniş geldi. Trim sesi bu 10 senelik araçta söz konusu değil. Ses sistemi ile ilgili olarak torpidoda 2 usb girişi ve aux bağlantısı girişi mevcut. 2.seçenek olarak zaten konu açmıştım Fluence düşünüyorduk ama 2016 modelini bir kaç defa sürme fırsatı bulmuş biri olarak sürüş zevkinde Focus bence daha kaliteli diyebilirim. Aracı alalı 1 hafta oluyor ve alışma evresinde sayılırım zira benzinli harici bugüne kadar hiç araba almadık ses konusuna biraz alışmam gerek. 0-100, Son hız vs. ölçmedim pek fırsatım olmadı ama internette bulunur belki. İnşallah bizim için hayırlı olur, kazasız belasız sürmek nasip olur.
Focus 2.5 kasa düşünenlere yardımcı olabilirim, ve tavsiyem manuel tercih etmeleri.
1-2 fotoğraf atıp yazımı sonlandırıyorum, herkese iyi forumlar. :)
784B7590-BEC0-4065-9690-5CD96D06E513.jpeg
067102CE-BD46-40D4-9A53-D356F2C1F452.jpeg
57E61F79-66B8-4588-8300-37FE3746550E.jpeg
A3C5558D-33EA-4BBB-A4CF-F3B0C02A13A8.jpeg
71B5D708-3A83-4259-9328-49CEC2776E8D.jpeg
4729B1C8-536C-4E5F-9285-9412AB69A2DA.jpeg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam o nasıl başlık ya, 2.5 motor sandım. :D İnsan başına bi Mk koyar :)
Aracı güle güle kullanın. Yakından tanıdığım çok sağlam bir kasadır. Yalnız enkektör meselesini çözmeden herhangi bir performans sınavına sokmayın derim. Acelesi yok, sağlıklıyken bakarsınız =)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Aracınız hayırlı olsun. Ben de motoru 2.5 sandım. Hatta sayfa yüklenirken hem de trend donanımmış plastik jant kapaklarını takıp ne gezilir bunla sleeper diyordum içimden :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hocam o nasıl başlık ya, 2.5 motor sandım. :D İnsan başına bi Mk koyar :)
Aracı güle güle kullanın. Yakından tanıdığım çok sağlam bir kasadır. Yalnız enkektör meselesini çözmeden herhangi bir performans sınavına sokmayın derim. Acelesi yok, sağlıklıyken bakarsınız =)
Aracınız hayırlı olsun. Ben de motoru 2.5 sandım. Hatta sayfa yüklenirken hem de trend donanımmış plastik jant kapaklarını takıp ne gezilir bunla sleeper diyordum içimden :D

2.5 motor sanıp gelenler derneği selamlar :D

Araç çok güzel benim sevdiğim focuslardan ama iç oturum bana dar geliyor arabada genel bir darlık var sanki , sizce ?

Birde o takılan artık ampuller mi yada başka bir şey mi var aracın üzerinde hiç güzel gelmedi gözüme artı olarak zaten trafikte çok tehlikeli bir aydınlatma gibi durmakta gece çektiğiniz fotoğrafta , bir elden geçirin derim aydınlatmayı , en azından "Osram NBU" gibi bir şey tercih edebilirsiniz , güvenli sürüşler dilerim :)

Son düzenleme:

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
2.5 motor sanıp gelenler derneği selamlar :D

Araç çok güzel benim sevdiğim focuslardan ama iç oturum bana dar geliyor arabada genel bir darlık var sanki , sizce ?

Birde o takılan artık ampuller mi yada başka bir şey mi var aracın üzerinde hiç güzel gelmedi gözüme artı olarak zaten trafikte çok tehlikeli bir aydınlatma gibi durmakta gece çektiğiniz fotoğrafta , bir elden geçirin derim aydınlatmayı , en azından "Osram NBU" gibi bir şey tercih edebilirsiniz , güvenli sürüşler dilerim :)
Bana iç mekan yine de ferah geldi 4 kişi çok rahat seyahat edebilir bence. Far ampulleri değişecek hocam. Teşekkürler.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kazasız belasız kullanın.
Ampuller çok kötü, bir an önce değiştirin sizin ve karşınızdakilerin can ve malını riske atmayın.

Not: 2,5 lt Focus mu varmış diye geldim :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım