KAPALI yol tutuş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Patrol_Head

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
2
0
535
her zaman hatchback arabalar daha fazla yol tutar. benim sorum ise vw passatın yol ttuşuna baya çalışmıştı yeni kasasında peki meşhur hatchback olan golfden iyimi yol tutuşu aradaki fiyat farkına değermi dersiniz biliyorum ayı segment değiller ve üretim amaçları farklı ama benimkisi sadece merak :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yeni Passat yol tutuş bakımından üzmez. Ama Golf daha iyi yol tutuyor. Passat her ne kadar iyi tutsa da bazı virajlarda gövdesinin dezavantajını hissettiriyor. Fiyat farkının tutuşuyla çok alakası yok.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
otopark.com'un yeni Passat POV videosunu izledim. hatta bir kısmında kendi arabamla ben de sağlarından geçerken çıkmıştım =) arabayı evimin yakınında bulunan ve kendi arabamı denediğim, yakından bildiğim yollarda bayağı zorladılar ve inanmakta zorlandım. gereğinden fazla iyi yol tutuyor. Golf'ü de defalarca kullandım. bazılarında da limitlerini aşacak kadar zorladım. Golf de gerçekten iyi, torsiyona rağmen kesinlikle sallayamam. ESP filan da vakitli ve abartısız devreye giriyor filan ama GTI veya R'dan bahsetmiyorsak bir passat değil ondan eminim.

YAKISIKLI

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
24
12
595
35
Golf yol tutusu olarak cok guclu degildir virajda zorladiginizda direksiyon bir anda boşa cikar sonra sistemler ile kendini toplar evet fakat misal olarak 2015- 2016 model bir golf ile 2010 model A3 un veya 2012 sonrasi 116 nin girdigi viraja ayni hizla girdigindr savrulmalar yasanabilir. Yol tutusu konusunda ilginc bir sekilde bir onceki seri A3 son seriye oranla cidden basarilidir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
banada passat gibi gelio ama golf sonuçta bi hatchback
@YAKISIKLI nın dediği gibi direksiyonu tam boşa çıkarma olayını yeni leon'da 120 üzeri hızda yaşamıştım. sonra da arkası gelmişti, esp bi yandan ben bi yandan zor toplamıştık. hiç hoş bir his değildi. Golf daha dengeliydi, önden başlamıştı ama 4 sonunda tekerlekten bırakma yaşadım. esp ile rayına tedirgin etmeden oturmuştu. passat'ın videosunda, kendi aracımın ve egea, fiesta, 500x gibi başka arabaların da limitlerini denediğim yollarda, bu aracın rahatça girip çıktığı hızları görünce çok net passat'ın iyi yol tuttuğuna kanaat getirdim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Peki golf'ü, focus ile, passat'ı mondeo ile karşılaştırsak ne olur ?
Bu 4 aracı güzel lastiklerle kullandığınız zaman standart sürücüler arada bariz farklar göremeyecektir. Limitlerde kullanmayı, araçları ciddi zorlamayı sevenler içinse focus golf'ten biraz daha iyi. Passat ise mondeo'dan biraz daha iyi. Passat ile mondeo arasındaki en büyük fark, passat'tan yana olan direksiyon tepkilerinin keskinliği.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Golf ile focus arasında fazla fark yok focus daha zevkli olabilir ama işin içine konfor-tutuş dengesini katarsan golf önde olur.passat ise premium ları katmassak bütün ford mondeo focus vs.segmentinde en iyi yol tutuşa sahip.Sinan abi ise 320nin dağıldığı yerlerde çok iyi döndü demişti passat için.

UzayMekigineKafaAtanKedi

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
2
2
545
B6 passatla belen geçidinde golf7 kovalamıştım. golf 1.6 dizeldi. Benim aracım ise 2.0 Tdi olduğundan peşinden rahat rahat gidiyordum. Arkadan kayıp zıpladı ondan sonra yavaşladı. Benim araba gayet rahat giriyordu ki bu b6 kasa golf7 den iyi yol tutuyor demek olmuyor lastik basıncından tutun asfaltın o kısmına dökülen bir yağ veya mazot bile etki edebilir. Bana keskin kıvrık virajlarda golf uzun yanal virajlarda ise passat tutar gibi geliyor ama pratikte böyle olmayacağına eminim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım