Yurt disindan Honda Accord getirme

drewex

Takipçi
2 May 2020
1
0
10
Los Angeles
Merhabalar, Ben Turkiyeye kesin donus yapiyorum. 2004 modelli honda accord lx coupe 2000cc 4 silindir var. 109000 milde. Arabayi sifir aldim gumruksuz getirebiliyorum. Ama benim merak ettiğim birkac soru var.
1. Turkiyede (ozellikle Ankara) araba servis bulmakta zorluk yasarmiyim?
2. Bildigim kadariyla amerikadan gelen araclarin farlari turkiye/avrupadan farkli. Arac muayene ettirirken sorun yasarmiyim?
3. Bu baya eski bir araba oldugundan satisinda sorun olur mu? Meraklisi olur mu?

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar, Ben Turkiyeye kesin donus yapiyorum. 2004 modelli honda accord lx coupe 2000cc 4 silindir var. 109000 milde. Arabayi sifir aldim gumruksuz getirebiliyorum. Ama benim merak ettiğim birkac soru var.
1. Turkiyede (ozellikle Ankara) araba servis bulmakta zorluk yasarmiyim?
2. Bildigim kadariyla amerikadan gelen araclarin farlari turkiye/avrupadan farkli. Arac muayene ettirirken sorun yasarmiyim?
3. Bu baya eski bir araba oldugundan satisinda sorun olur mu? Meraklisi olur mu?
Ülkemizdeki 2.0 Sedan Accord’lar ile aynı motor olup olmadığını araştırmanız gerekiyor eğer aynı motorsa sıkıntı çekmezsiniz.Muhtemelen onlarla aynı motordur 4 Silindirlileri.

Fakat Coupe olduğu için Coupe a has olan kapı, sağ ön cam vb. gibi parçaları yurtdışından getirme usulü halledersiniz.

Muayene durumunu bilmiyorum, sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.Gümrük çıkışlı amerikan tamponlu 80 li yılların araçları hala ülkemizde mevcut.

Ülkemizde Honda’nın özellikle tek kapı ise Accord’un meraklısı olur.

Şahsi görüşüm yönetmeliği bilmiyorum tabii eğer imkanınız varsa yüksek model ve pahalı bir araç getirin, ülkemizde eski otomobilleri hem sanayilerde yaptırması bir dert hem de sıfırların fiyatları uçuk olduğu için sıfır ya da yüksek modelli araç ülkeye girmiyor.Eğer yüksek modelli ve pahalı bir aracı sokarsanız sattıktan sonra elinizde bol bol para olur :)Binerken de canınız sıkılmaz ustalarla uğraşmazsınız.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım