Haberler

Quartz Konsepti Peugeot SUV ‘larının Geleceğini ŞekillendirecekGeçen ay yapılan online sunumun ardından Peugeot, Paris Motor Show ‘da Quartz konsepti tanıttı.

23 inç dev jantları üzerinde duran konsept Peugeot tarafından “SUV ‘ların geleceği” olarak nitelendiriliyor. Çarpıcı dış tasarımda otomobilin keskin hatları büyük rol oynuyor. Dev hava girişleri ve dev ızgaraya ev sahipliği yapan ön tamponun yanı sıra ön ve arka farlar LED teknolojisinden faydalanıyor.

Toplamda 500 hp güce sahip olan otomobil gücünü 270 hp üreten 1.6 THP , 115 hp üreten elektrikli motor ve arka dingilde bulunan 115 Hp’lik motorlardan sağlıyor. Aracın pili frenleme esnasında şarj edilebiliyor.

Elektrik modunda otomobil benzin kullanmadan 50 km yol alabiliyor. Road modunda otomobil benzinli ve ön akstaki elektrikli motoru kullanıyor. Yarış modunda ise arka akstaki motor da işin içine giriyor.

Otomobilin diğer kayda değer özellikleri arasında ise sınırlı kaydırmalı diferansiyel ve aracın yerden yüksekliğini otomatik ayarlayan pnömatik süspansiyon bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu