Haberler

Motorine 7 kuruşluk bir zam daha
Gün geçmiyor ki akaryakıta yeni bir zam haberi gelmesin…

Bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 7 kuruş zam yapıldı.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 7 kuruş zam yaptı.

Motorinin litre fiyatı ise Ankara’da 4,20 liradan 4,27 liraya, İstanbul’da 4,14 liradan 4,21 liraya, İzmir’de 4,18 liradan 4,25 liraya çıkacak.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Kaynak: NTV

Necati Erdoğan

Otomobiller vazgeçilmezim. Her zaman söylerim, otomobillerin olduğu bir odaya kapatsalar yeme ve içme harici başka şeye ihtiyaç duymam. Otopark.com ile tanıştığım günden beri müptelasıyım. Türkçe öğretmeniyim. Bu camiaya katkıda bulunmaktan onur duyuyorum.

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Yarım depo var, fullesem şimdi kalkıp cebime 2 lira falan kalacak, oooo değmez çok üşendim, düz 4.5 yapsınlar da rahat etsinler.

  1. LPG kullanıyoruz bakalım, Kırıkkale rafinerisine yakın olmam sebebiyle de şu anlık 2.15'ten alıyorum. Şimdilik ekonominin dibi bu Özgür 🙂 Bakalım bu da nereye kadar gidecek.

 2. OECD anlaşmasından dolayı gelen bu zamları engelleyemez devlet. Bu anlaşma ile petrolün varil fiyatının ne kadar çıkacağı kestirilemiyor. Suudilerin yüksek talepleri var. Adamlar neredeyse batıyorlardı. Tahminimce bir iki daha gelir zam, akabinde devlet kendisi vergisini vs. minimalize edip 4 lira bandına çeker mazotu. Unutmayalım ki ucuzlamıştı çünkü DAEŞ üzerinden petrol rezervlerini ele geçirip piyasayı değersizleştirmişlerdi. Geçen sene bu aylar ile şuan arasında 10 kuruş civarı bir fiyat farkı olsa gerek.

  1. Devletin hiç koyduğu vergiyi kaldirdiğini gördün mü mazot 5 lira bile olsa ellmezler ellemeyezler çünkü Türkiye nin başka bi gelir kaynaği yok hersey satıldı kasa boş

 3. Necati Erdogan demiş ki:

  LPG kullanıyoruz bakalım, Kırıkkale rafinerisine yakın olmam sebebiyle de şu anlık 2.15'ten alıyorum. Şimdilik ekonominin dibi bu Özgür 🙂 Bakalım bu da nereye kadar gidecek.Hepsini görüntüle…

  Lpg' yi hâla farketmediler sanırım. Yakında 3 lira yapmasınlar onu da.

  1. Hepsinin sırası gelecek 😀 once benzinle basladilar, simdi mazotu yaklastiracaklar, sonra Lpg ye sira gelir.

 4. Burada siyasi içerikli bir tartışma olmasını istemem, ancak iddia ettiğin şeylerin araştırmasını yaparsan kendi cevabını zannediyorum çok tabii almış olacaksın.

 5. Hepsinin sırası gelecek 😀 once benzinle basladilar, simdi mazotu yaklastiracaklar, sonra Lpg ye sira gelir.

 6. Son yapılan enerji anlaşması ile birlikte LPG'ye indirim gelir mi bilemem ama zam gelmesi düşük bir ihtimal. Petrol ile alakası yok diye biliyorum Lpg'de kullanılan gazın.

 7. Körü körüne destek verecek değilim, birazda eleştireyim. Durmak yok harcamaya devam. Zengin daha çok zengin olsun diye çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu