Haberler

Peugeot 308 GTİ duyuruldu.
Geçtiğimiz günlerde Peugeot Sport’un direktörü Bruno Farmin, 308’in Gti versiyonun 2015’de yollarda olacağını açıkladı.

Peugeot Sport direktörü Bruno Farmin, 308 Gti’ın yakalanan casus fotoğrafları üzerine aracın 2015 de çıkacağını ve 250 ya da 270 beygir olacağını açıkladı ve GTİ’ın 308 GT versiyonunun bir üst modeli olarak piyasaya sürüleceğini belirtti.

Aracın RCZ R modelinde kullanılan 1.6 litre 4 silindirli turbo beslemeli 270 beygirlik motor üzerine kurulacağı mutfaktan gelen kokular arasında. Bruno Farmin’in yaptığı bir başka açıklama ise, 308 GT versiyonunda sunulan 1.6 litre turbo 205 beygir ve 2.0 litre turbo dizel 180 beygir motorların 308 GTİ’ın motor gamında olmayacağı.

Son olarak gelen bilgiler arasında, GTİ versiyonunun stationwagon modelinde de sunulabileceği üzerine. Önümüzdeki süreç bize neler gösterecek bilinmez ama Peugeot, 308 GTİ i önümüzdeki sene düzenlenecek büyük auto Showlardan herhangi birine yetiştirebilmek için çalışıyor ve hatta konsept olarak da sadece hatchback versiyonu için 308 R’ın da geliştirilebileceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 1.6 litre 270 beygir harika bir değer. Ülkemizdeki vergilendirmeyi de göz önünde bulundurursak rakiplerine göre öne çıkıyor. Ama Peugeot un acil olarak şu robotik şanzımandan kurtulması lazım. Yeni bir şanzıman geliştireceklerini duydum fakat hala bir haber yok.

  2. Mazda rx8 1.3 250 beygir ulaşrken bunların yeni yapması saçmalı… 🙂 Focus vs golf geride kalmamalı..:)

    1. rx 8 de wankel motor kullanıldığı için durum biraz daha farklı ve bu motorun ömür olarak diğer motorlardan daha az ömürlü ve çiğ yakıt atma gibi durumları söz konusu diğer v ve diğer düz dizilimli motorlardan farklı çalışma prensipine sahip.

  3. Polo R WRC de 1.6 305 hp motor kullaniyorlar artik küçük hacimden büyük güç üretebiliyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu