Haberler

2016 Acura ILX
Satışına seneye başlanması planlanan ILX makyajla birlikte, sportif ön ve arka tamponlara, yenilenmiş ızgaraya, Jewel Eye LED ön farlara, yepyeni arka farlara ve baştan tasarlanmış 17 inçlik jantlara kavuştu. Acura, aracı daha da sportif hale getirmek isteyenler için ek olarak, sportif marşpiye, 18 inç jant, bagaj üstü rüzgarlık, spor pedal takımı ve süet koltuklar sunuyor.

Yeni ILX’de ses yalıtımını artırmak için eskisine göre daha çok yalıtım malzemesi kullanılmış olması da gözden kaçmıyor. Aracın iç kısmında ise zıt renk dikişler dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra yeni bir navigasyon sistemi AcuraLink uygulaması ile, sürücünün iPhone’undan veri bağlantısını kullanarak interneti kullanabiliyor. Buna ek olarak müşteri AcuraWatch paketini satın alırsa, adaptif hız sabitleyici, şerit yardım asistanı ve çarpışma önleyici frenleme sistemine sahip oluyor.

Kaputun altında ise eski 2 litrelik motorun yerine 2.4 litrelik 201 bhp 243 Nm tork üreten (eski motora göre 51 bhp ve 54 Nm daha fazla) bir motor kullanılmış. Motor gücünü tekerleklere yepyeni bir 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla aktarıyor. Acura’ya göre bu şanzıman, “inanılmaz hızlı, canlı ve sezgisel vites geçişleri sağlıyor.”

 

 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=B1ZbbF3o9QQ]

 

 

Erdem Erkin Erdoğan

Kendimi bildim bileli var olan otomobil tutkum otopark.com ile yarı amatör hale dönüştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu