Haberler

Obruklu Corvette Müzesi’nde ilginç değişiklik
Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Kentucky’deki Corvette Müzesi’nde  meydana gelen obruk afetinde birçok müze aracı oluşan deliğin altında kalmıştı ve bunların arasında da çok değerli 8 adet Corvette araç bulunuyordu. Bu olay sonucunda yönetim, müzenin tasarımını oluşan obruk üzerinde planlamaya başladı ancak artan maliyetler yüzünden büyük bir değişikliğe gidilerek obruğun doldurulması kararı alındı.

Meydana gelen kazada araçların tümü kaybedilmedi, restore edilmeye müsait 3 Corvette aracı için General Motors, 250.000 $ bağış yapacağını açıklamıştı. Zarar gören araçların yanı sıra, kamuoyunun odağı haline gelen ve merak konusu olan şey obruk idi.

Bu gelişmelerden ötürü, inşaatın amacı deliği beton ve yüksek dayanımlı malzemelerle doldurmak oldu. Anlattığımız işlemleri daha kolay anlayabilmeniz için, aşağıdaki video’da proje müdürü Zach Massey bize yapılan işlemleri anlatmakta. (İngilizce)

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=r5RCNo6H7AE&w=560&h=315]

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu