Haberler

Yeni Porsche müzesinde gezintiye çıkmak ister misiniz?
Geçtiğimiz günlerde Porsche, “Project: Top Secret! (Proje: Çok Gizli!)”ismini verdiği müzenin kapılarını açtı. Bu müzenin içinde prototipler, eski projeler ve birçok aracın gelişim aşamaları bulunuyor. Fakat ne yazık ki kalkıp da Stuttgart’ a gidip müzeyi gezmek o kadar kolay değil.  Sağ olsun bir Youtube kullanıcısı gezisini kayıt edip bizlerle paylaşmış.

 

İlk video’ da bir Porsche 918 Spyder’ın açık şasili versiyonunu görüyoruz.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=F0oICPU3g0c&w=560&h=315]

 

İkinci video’ da ise hiç üretime girmemiş olan Porsche 989 konsept aracını görüyoruz. Biraz tanıdık değil mi? Evet, bu araç Panamera’nın atası. 1989 yılında Porsche tarafından 4 kapılı performans aracı olarak tasarlandı fakat hiç seri üretime girmedi.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=Cy5dBEdzQ3M&w=560&h=315]

 

Bir sonraki video ise Porsche’ nin o dönemdeki başarılı araçlardan biri olan 959′ un C29 kodlu, aerodinamiksel olarak iyileştirilmiş versiyonuna ait. Üzerindeki karalamalara ve grafitilere ise bir anlam verilemiyor.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=ono296oahsE&w=560&h=315]

 

Müzenin en iyisi en sona saklanmış, Nürburgring’de 6:57 dk rekorunu kıran Weissach paketli Porsche 918 Spyder, mavi-kırmızı şeritleriyle göz kamaştırıyor.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=-EjQpcl7XpM&w=560&h=315]

 

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu