Haberler

“Yeşil Canavar” kameralara yakalandı
Mercedes-Benz’in çılgın arazi aracı G63 AMG 6×6’nın “Yeşil Canavar” olarak bilinen 4 tekerlekli versiyonu geçtiğimiz Kasım ayında Mercedes-AMG CEO’su Tobias Moers tarafından doğrulanmış ve yakın bir zamanda çıkacağı söylenmişti. Bu açıklamaya göre aracın bu yıl içerisinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Yeşil Canavar’ın hedef kitlesi çok ama çok sınırlı. Bu kitle çoğunlukla standart G modellerinin arazi yeteneklerini yeterli görmeyen müşterilerden oluşacak çünkü araçtaki geliştirmeler arasında arttırılmış genişlik, daha büyük jant ve lastikler ve arttırılmış yerden yükseklik gibi araziye yönelik detaylar bulunuyor.

Dört tekerlekli G63 AMG’de, abisi 6×6’da da bulunan çift turboşarjı 5.5 litre V8 motorun görev yapması bekleniyor. 554 Hp güç ve 758 Nm tork üreten bu motor, gücünü 7G-TRONIC otomatik şanzıman yardımıyla dört tekerleğine gönderiyor.

Aracın fiyatı henüz netleşmemiş olsa da, altı tekerlekli versiyonun 456.900 Euro’luk Almanya fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, dört tekerlekli versiyonun Almanya’da 400.000 Euro’nun altında bir fiyatla satılabileceği öngörülüyor. Altı tekerlekli modelin üretimi senelik 20 ile 30 adet arasında bir sayıyla sınırlı olduğundan, dört tekerlekli kardeşinin de sınırlı üretilecek olması da öngörüler arasında.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. tamam efsane olduğu için tasarımı değişmez ama bu tasarımda sıktı artık yaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu