Haberler

Porsche Boxster “RS Spyder” ilk kez yakalandı
Daha vahşi bir Porsche Boxster kış koşullarında test edilirken ilk kez kameralara yakalandı.

Neredeyse bir yıl önce, Porsche Boxster’ın daha güçlü versiyonu GTS tanıtılmıştı. Görünüşe göre 340 HP ve 370 Nm’lik maksimum güç ve tork değerlerine sahip GTS, en güçlü Boxster ünvanını elinde pek uzun süre tutamayacak. Porsche bu yeni aracın Cayman GT4 kadar “hardcore” olmayacağını daha önce belirtmiş olsa da ağırlık avantajı ve 3.4 litrelik 6 silindirli boxer motora sahip RS Spyder’ın rekabetten pek uzak kalmayacağı düşünülüyor.

Aracın Boxster GT4 ismiyle gelmeyeceği kesin olarak biliniyor. Bu nedenle markanın 2006 yılından bu yana Le Mans aracında kullandığı “RS Spyder” ismini en güçlü Boxster’a vereceği düşünülüyor.

Casus fotoğrafçılar tarafından yakalanan prototip araca döndüğümüzde ilk göze çarpanlar çok daha agresif bir tasarıma sahip ön tampon ve motor kaputundaki 911 GT3’tekine benzeyen havalandırma girişi oluyor. Ayrıca süspansiyon normal araçla kıyaslandığında alçaltılmış görünüyor.

Porsche’nin bu kaba Boxster’ı 2016 yılında piyasaya sürmesi bekleniyor. Fiyatının ise Almanya’da şu an 69,949 €’luk etikete sahip GTS’ten daha fazla olacağı kesin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu