Haberler

Dikkat elektrik çarpabilir!
2 hafta sonra yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nın en çok merak edilen arabası olan Koenigsegg Regera ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Koenigsegg’in yaptığı açıklamaya göre dünyanın en hızlı megacar’ı olacak araçta çift turbolu 5 litre V8 motora bir adet 690 beygirlik (515 kW) elektrikli motor eşlik ediyor ve araç toplamda 1341 beygir (986 kW), 1371 Nm (1011 lb-ft) tork üretiyor.

Şasisi ve görünümü Agera’dan tamamen farklı olan Regera’nın içinin de çok daha lüks olacağını belirten Koenigsegg vaad ettiklerini gerçekleştirirse yeni Regera piyasadaki en güçlü hibrit otomobil olacak ve 0’dan 400 km/s hıza sadece 20 saniyede ulaşacak.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu