Haberler

Görücüye çıktı
Tanıtımıyla büyük ses getiren yeni Ferrari 488 GTB Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde Ferrari’nin fabrikasının bulunduğu İtalya’nın Maranello kasabasında verilen bir etkinlikte sergilendi.

Ferrari’nin yeni F1 pilotu Sebastian Vettel’in de katıldığı etkinlikte 2 farklı renkte tanıtılan araçlar misafirlerin gözlerini kamaştırdı. 3.9 litre çift turbolu V8 motora ve çift kavramalı sanzımana sahip araç 670 beygir (493 kW) ve 760 Nm tork (560 lb-ft) üretiyor, 0’dan 100 km/h’ye 3 saniyede, 200 km/h hıza ise sadece 8.3 saniyede çıkıyor.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Enzo Ferrari “Diğerleri otomobil satabilmek için yarışır, biz ise yarışabilmek için otomobil satarız.” Şu kelime bile Ferrari’nin neden Ferrari olduğunu çok iyi özetliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu