Haberler

Piste girdi
Mayıs ayında 24 saatlik dayanıklılık yarışlarına katılacak olan yeni Audi R8 LMS Nürburgring’de test edildi. Tamamen yepyeni bir şasi ve kasaya sahip olan yeni R8 LMS yarış aracında bir önceki R8 LMS’deki aynı motor kullanılıyor. Aerodinamikleri iyileştirilen ve eski R8 LMS’den 25 kg daha hafif olan araç 250 mil (420 km) boyunca hiçbir sorun yaşamadan testlerini tamamladı.

Yeni R8 LMS’in güvenliği de eskisine oranla iyileştirilmiş. Yeniden dizayn edilen koltuk doğrudan şasinin üzerine monte edilmiş. Olası bir kaza anında da sürücünün boynuna herhangi bir hasar vermeden çıkarabilmek için ise aracın tavanına bir kurtarma aralığı yapılmış.

 

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu