Haberler

Kim daha hızlı gidecek
2015 ralli sezonu 34 Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Rally34 ile başlıyor. İlk kez geçen yıl düzenlenen ve çok beğeni kazanan Rally34, bu sezon 28-29 Mart tarihlerinde yine TOSFED Ralli Kupası ilk yarışı olarak Şile bölgesindeki sevilen efsane etaplarda organize edilecek.

Herşey Sporcu İçin

2014 yılında başarılı bir organizasyona imza atan 34 Spor Kulübü yönetimi yine “Her şey sporcu için” yaklaşımı ile yarışın hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yıl yine otomobil sporları dünyası için efsane özelliği taşıyan Teke ve Yazımanayır Köyleri civarındaki etaplarda koşulacak yarışta, geçen yıl olduğu gibi rekor yarışçı ve seyirci katılımı bekleniyor.

Sparco Türkiye, Avitaş Ohlins Türkiye ve EVO BT sponsorluğunda gerçekleştirilecek yarışın start, servis alanı ve ralli merkezine yine Şile ev sahipliği yapacak. İki özel etabın üçer kez geçilmesi ile düzenlenecek Rally34, test ve nostalji amaçlı sürpriz katılımcılar için ise açık grupta yarışma imkanı verecek.

Başarılı Sporculara Ödüller

Organizasyon sponsorlarından Sparco, bu yıl yine geleneği bozmayarak toplam beş kategoride birinci gelecek ekiplere 500 TL lik hediye çeki verecek. Ayrıca sporcuları, Sparco İstanbul Showroom’undan yapacakları alışverişler için sürpriz indirimler bekliyor olacak.

Öhlins Süspansiyon Sistemleri Türkiye Distribütörü olan Avitaş Motorsport Direktörü Halid AVDAGİÇ, İstanbul’un en genç otomobil kulübü 34 Otomobil Sporları Kulübü ile oluşturdukları işbirliği ile genç ve amatör yarışçıların doğru bir platformda yarışmasını desteklemekten onur duyduklarını ifade etti.

Ayrıca mobil iletişim sektörünün öncü firmalarından EVO BT de Rally34‘e geçen yıl olduğu gibi yine destek verecek.

Efsane Teke Etabı Seyircilerini Bekliyor

Yarış, hızlı karakteri ile birçok sporcunun ve otomobil sporu sevenlerin gönlünde efsane özelliği kazanmış Teke özel etabı ile başlayacak. Kulüp yönetimi bu yıl Sparco adı verilen bir başka efsane etap Yazımanayır ile yine nostaljiyi sürdürecek. Rally 34 her iki özel etabın üçer kere geçilmesi ile 80,10 km lik özel etaplarda toplam 206 Km lik parkuru ile Şile’de finiş görecek.

Yarışmanın startını geçen yıl olduğu gibi 28 Mart Cumartesi akşamı Şile Meydanı’ndan Belediye Başkanı Can TABAKOĞLU tarafından verilecek.

Kaynak:tosfed

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu