Haberler

Buluşmaya hazır!
Geçen sene Kasım ayında Los Angeles Otomobil Fuarı’nda dünya çapında görücüye çıktıktan sonra geçtiğimiz haftalarda Cenevre Otomobil Fuarı’nda tekrar dikkatleri çeken Mazda’nın ilk küçük SUV’si Yepyeni CX-3 heyecanla bekleniyor. Model, Türkiye’de ise ilk defa Mayıs ayında İstanbul Autoshow’da Türk otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Geçtiğimiz günlerde Barselona’da gerçekleşen etkinlikte Mazda CX-3 ile ilgili  bilgi veren Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Mazda CX-3 SKYACTIV Teknolojileri ile donatılmış en yeni modelimiz. KODO tasarımının en son ve en zengin tekrarı niteliğinde olan CX-3, MZD Connect ve tüm güvenlik özelliklerine sahip. Güç aktarım mekanizması olarak AWD, FWD, Benzin, Dizel, manüel ve otomatik vites seçenekleri mevcut. Bunlar içinde markamıza çekmeye çalıştığımız hedef kitlenin en çok talep ettiği 1.5 motor, dizel, otomatik ve 4×4 seçeneklerine sahip versiyonun Mazda’ya oldukça fazla yeni müşteri kazandırmasını bekliyoruz. Mazda CX-3 Türkiye’de ilk defa İstanbul Autoshow’da görücüye çıkacak. Bu süreç içerisinde ön siparişleri almaya başladık. Yeni modellerin büyük oranda ilgi görmesiyle 2015 yılı, Mazda’nın Türkiye’de de en güçlü dönemlerinden biri olacaktır.” dedi.

Daha sonra toplantıda konuşan Mazda Motor Avrupa Başkanı ve CEO’su Jeffrey H. Guyton, “CX-3’ün bu kısa sürede bu kadar yoğun ilgi görmesi bizi oldukça mutlu etti. CX-3 dünyada, ama özellikle de Avrupa’da bizim için çok önemli bir model olacak. Avrupa’nın en hızlı büyüyen bu segmentinde hali hazırda önemli bir patlama yaşanıyor. Segment, 2013 ile karşılaştırıldığında 2014 yılında %56 oranında büyüdü. Araştırmacılar bu segmentteki hızlı büyümenin devam edeceğini ve 2017 sonunda 810,000 adete ulaşacağını tahmin ediyor. Bu segmentin, kendi boyutlarında CD Premium dışı segmenti bu sene sonuna kadar aşacağı tahmin ediliyor. Küresel bazda CX-3 üretimimiz 150,000 adet olarak planlandı. Bunun 38,000 adeti Avrupa’ya getirilecek ve böylece hem iş hacmimizin artmasına hem de markamızı geliştirmemize yardımcı olacaktır.” dedi.

Kompakt crossover Mazda CX-3, benzersiz ve şık Kodo tasarımı ile yenilikçi ve ödüllü SKYACTIV Teknolojisini, yaşam tarzınıza uyacak şekilde konfor ve kullanışlılık ile birleştiriyor. SKYACTIV Teknolojileri sayesinde, otomobilin olağanüstü performansından ödün vermeksizin yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleri sunuluyor. Kendinizi otomobille bir hissetmenizi sağlayan sağlayan ideal sürüş konumu, direksiyon hakimiyeti ve kontrolü dikkat çekiyor. Yenilikçi MZD-Connect ile tüm müzik, telefon, uydu navigasyon ve otomobil ayarlarının kontrolü parmaklarınızın ucunda yer alıyor.

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. ilk gördüğümde Renault Captur’dan geçmek için mükemmel bir araba diye düşündüm ancak bagaj hacmi ve arka diz mesafesi bence biraz hayal kırıklığı olmuş. Gelince tabi incelemek lazım ancak yeni Honda HR-V kadar bir aile otomobili olabileceğini düşünmüyorum CX-3’ün. Kalbim CX-3 diyor, mantığım Honda HR-V. Ama şundan kesinlikle eminim Captur gidecek!

 2. Dizel otomatik ve 4×4 kombinasyonunu mazda 3 e koysun satış patlaması yaşar.mazda 3 hacim olarak daha iyi olduğundan tercihler o yöne kayar.

  1. bizim turkıye ınsanı almaz mazdayı. o kadar kalıte o kadar şıklık varken yok servis yok bilmem ne diye bahane eder almaz. istediğin kadar özellik koy anlamıyorum bizim milleti

   1. Bizim milletin bir arabaya kaliteli deyip alması için ilk önce Alman olması lazım. Nasıl bir toplumsak Almandan çok Almancıyız

    1. Hakikaten, bugün 98 model Lantis alsan, 2014 B-C segmenti tüm almanlardan düzgün çalışır ve yürür. Astra’lar ve Golf’ler acınası hallerde gerçekten. Almanlar nasıl bu kadar kötü bir noktaya geldi hayret.

 3. birkaç sıkıntı var gibi. şöyle ki; bu araçta hem önde, hem arkada kolçak yok. sanruf veya cam tavan yok. cam açma düğmelerinde ışık yok. bunlar önemli mi? benim için çok önemli, sizi bilemem. fakat güzellik, estetik, şıklık, vahşilik, cazibe derseniz skarlet abla yanında sönük kalır. o derece…

 4. bir de motor olayını çözseler. yakıt az tüketiliyor iyi güzel ama hiç gitmiyor diğer rakiplerine göre. 175’in altında tork değeri olmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu