Haberler

İstanbul’da fuar vakti
Türkiye’nin ticaret ve finans merkezi İstanbul, bir kez daha otomotiv sektörünün odağında: Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği, İstanbul’da TÜYAP Fuar Merkezi’nde 09-12 Nisan 2015 tarihlerinde kapılarını açıyor.

Automechanika İstanbul , bu yıl bir kez daha rekor sayılarla açılış yapıyor: 1.667 katılımcı, 14 salonda toplam 40.516 metrekarede (2014 yılında 34.791 metrekare) yerini alıyor. Yaklaşık 824 katılımcı Türkiye ’den, 843 katılımcı ise yurtdışından katılım gösteriyor. “Fuarın ortak organizatörü Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım bu konuda şunları paylaşıyor; “Automechanika markası, dünyadaki otomotiv tedariki sektörlerinde başarılı fuarlar düzenlemesiyle tanınıyor.

Dünyanın dört bir yanında 14 fuar gerçekleştiren Automechanika, dünyada otomotiv sektörünün öncü fuarı konumunda. Automechanika İstanbul, kendi alanında Avrasya’nın en popüler fuarı haline geldi. Fuar Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya bölgesinin kesiştiği bir yerde, otomotiv endüstrisinden orijinal ürün üreticisi (OEM) ve yedek parça profesyonellerini bir araya getiriyor. Bugün Automechanika İstanbul Frankfurt ve Shanghai’dan sonra otomotiv sektörünün en büyük 3. fuarı konumunda.”

Automechanika İstanbul 2015 birçok yenilik içeriyor: Fuar baştan sona ürün gruplarına göre yeniden yapılandırıldı; Yağlar, Lastikler, Aküler ve Kamyon-Çekici Uzmanlığı gibi çeşitli yeni bölümler eklendi. Ayrıca bu yıl fuarda Endonezya, Kıbrıs ve Fas gibi ülkelerden yeni katılımcılar göreceğiz. Ziyaretçiler için birçok hizmetin daha iyi hale getirildiği fuarda, navigasyon kolaylığı için kolay bir aplikasyon, bekleme süresini en aza indirmek için geliştirilmiş bir ziyaretçi kayıt sistemi ve fuar kılavuzlarında aktiviteler hakkında daha kolay bir bilgilendirme sistemi gibi yenilikler yer alıyor.

Hannover Fairs Türkiye Genel Müdürü Alexander Kühnel fuar hakkında şunları paylaşıyor: “Automechanika İstanbul birçok açıdan önemli bir büyüme kaydediyor. Türkiye, son üç yılda 1 milyondan fazla araç üretecek bir performans göstererek, Avrupa’nın bu alanda en iyi 5 ülkesinden biri haline geldi. Bu başarının bir parçası olmak bizi mutlu ediyor. 9 yıldır düzenlenmekte olan Automechanika İstanbul, sektörden gelen taleplere göre artık her yıl Nisan ayında düzenleniyor. Türkiye, üretim alanında oldukça başarılı bir ülke ve Automechanika İstanbul ihracattaki başarıya büyük katkı yapıyor. Geçen yıl fuara 123 ülkeden 44.469 ziyaretçi çekerek, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşma yolundaki performansında bize düşen görevi yerine getirdik. Buna ek olarak, 2014 yılında fuar 34.791 metrekarelik bir alanda düzenlendi ve 40 ülkeden 1.475 katılımcı fuarda yer aldı. Bu yıl bu sayıları yükseltmek için, 2 yeni salon daha ekleyerek fuarı 14 salonda düzenlemeye karar verdik. Ayrıca bu yıl fuara katılmak isteyen şirketlerden oluşan uzun bir sıra listesinin olması oldukça memnun ediciydi. Her yıl daha da ilerlemek adına yaptığımız çalışmaları arttırıyoruz.”

Dünyanın dört bir yanından gelen münferit katılımcıların yanı sıra, Fas’tan Çin’e kadar yaklaşık 17 ülkenin pavilyonunda, ülkelerin yerel üretimlerinden en yeni ürünler sergilenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu