Haberler

Bavyera diyeti işe yaradı
Bu haftanın başında özel tanıtımı yapılan yeni nesil 7-serisi’nin ilk detaylarını BMW resmi olarak duyurdu. Bavyeralı üreticinin verdiği detaylar arasında dikkatleri en çok çeken ağırlıktaki inanılmaz düşüş. Önceki nesile göre 130 kilogram hafifleyen yeni 7-serisi bu yeniliği CFRP adını verdikleri bir şasi teknolojisine borçlu. CFRP basitçe karbonfiberle güçlendirilmiş plastik kombinasyonundaki yenil nesil bir şasi. İlk olarak i serisi otomobillerde kullanılan bu teknoloji 7-serisine de iskelet oldu. Buna ek olarak bir diğer önemli detay ise yeni nesilde kullanılacak motorlar 6 silindirli olacak ve 8 ileri Steptronic şanzımanla birlikte müşterilere sunulacak.

BMW, 7-serisi için “sofistike ve inovasyon şasi teknolojisinin konforla harika uyumu” sloganını kullanacak. İki akslı havalı süspansiyon bütün donanımlarda standart olurken, yol koşullarına göre süspansiyon ayarlarını otomobil otomatik olarak yapacak.

7-serisinde, yeni nesil iDrive bilgi-eğlence sistemi, dokunmatik ekran vaat ediyor. Ayrıca, jest ve mimiklerle de kontrol edilebilen bu sistemde kullanıcı dostu ve sürüş güvenliğini engellemeyecek komutlar bulunuyor.

Kendi kendine de park edebilen 7-serisi, otoparklarda veya garajlarda sahiplerinin uzaktan kumandayla çağırdığı bölgeye otomatikman gelebiliyor.  Bu teknoloji yine i3 ile tanıtılmıştı.

İşte özel tanıtımdan fotoğraflar:

 

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu