Haberler

Sokağa attı kendini!
Yeni C-serisi coupe’nin AMG modeli C63 AMG geçtiğimiz günlerde Nürburgring’in yanında casuslar tarafından sobelendi. Standart versiyondan farklı olarak performans modeline özgü çizgiler taşıyan C63 AMG, agresif görünümünü pekiştirmek için yüksek performans frenler, yeni kuyruk tasarımı, yeni tamponlar ve sert görünümlü ızgaraya sahip.

Görünümdeki farklılıklar sınırlı gözükse de sedan modelinde olduğu gibi 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor kalbinde yatan bir güç olarak karşımıza çıkıyor. 469 beygir ve 648 Nm tork üreten bu motor, C63 AMG’yi 0’dan 100’e 4 saniye gibi bir sürede çıkarırken son hız olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış.

AMG modelin yanında “S” damgalı daha yüksek performansa sahip bir türevini de beklediğimiz C-serisi coupe’de geliştirilen motor değerleri göze çarpıyor. 503 beygir ve 698 Nm tork değerlerine sahip S türevli AMG 3.9 saniyelik 0-100 değeriyle aslında; “değmezmiş bee” dedirtmiyor değil.

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu