Haberler

Yeni Linea tanıtılıyor
Sizlere daha önce de detaylı haberini yaptığımız Fiat’ın yeni kompakt sedan modeli, 22-31 Mayıs’ta düzenlenecek İstanbul Autoshow’da tanıtılacak.

Fiat açıklamasına göre, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve FCA’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Tofaş tarafından geliştirilen yeni Sedan, konfor, teknoloji, geniş iç hacim ve verimliliğin birleşimini sunacak.

Tüm bu özellikleri İtalyan tasarımı ile taçlandıran yeni model özgün ve güçlü sedan çizgilerini başarılı bir mühendislik projesiyle harmanlıyor. Sedan konseptinde geliştirilen bu yeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile dikkati çekiyor. Yeni Linea’da 1.3 litrelik dizel ve 1.4 litrelik turbo beslemeli benzinli motorlar olacak.

Fiat’ın yeni Sedan modeli, “Dünya Klasında Üretim” alanında kazandığı altın madalya ile dünyanın en iyi otomotiv üretim tesislerinden biri arasında yerini alan, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilecek. Yeni modelin satışına Kasım 2015’te Türkiye’den başlanacak, sonrasında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nde yer alan 40 ülkede devam edilecek.

Kaynak: AA

Burak Musa YAVUZ

burakmusa@otopark.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu