Haberler

SeRT çocuk geliyor
2016 model Chrysler 300 SRT, ABD’nin Michigan eyaletinde kamuflajsız bir şekilde trafikte görüntülendi. Selefine göre daha agresif bir tasarıma sahip otomobilin makyajlı halinde yenilenmiş bir ızgaraya ve yeni LED aydınlatmalara sahip yeni bir ön tampon kullanılmış. Otomobilin sportif tasarımı; bagaj üstü spoyler, çift çıkışlı egzoz ve yeni arka farlarla arkada da devam ediyor.
Kaputun altında SRT modellerinde görmeye alışkın olduğumuz 6.4 litre hacminde HEMI V8 motor bulunuyor. Bu ünite 485 HP güç üretirken, tork değeri ise 643 Nm. 300 SRT, gücünü yere 8 ileri otomatik bir şanzıman vasıtasıyla arka tekerleklerden iletiyor.
Chrysler CEO’su Al Gardner daha önce 300 SRT’nin iptal edilebileceğini veya sadece ABD dışında satılabileceğini söylemiş olsa da bazı kaynaklar otomobilin ABD’de de satışa sunulacağını bildiriyor.

Etiketler

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı