Haberler

İmola’da da şov yaparız
2015 Avrupa Supertock 600 Şampiyonası’nın Imola’da gerçekleştirilen 4. yarışını da Türkiye’nin yeni gururu Toprak Razgatlıoğlu kazandı.

Yarışa pole pozisyonundan başlayan ancak uzun süre Caricasulo ile liderlik mücadelesi veren Razgatlıoğlu, etkileyici son turu ile damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı. Böylece Razgatlıoğlu bu sene katıldığı 4. yarışı da kazanarak yenilmezlik ünvanını korumuş oldu.

Toprak’ın galibiyet yolundaki en büyük rakibi Caricasulo ise son turda düşerek yarışı tamamlayamadı.

Ayrıca hocası olan Kenan Sofuoğlu 2015 Dünya Supersport Şampiyonası’nın 5. ayağını kazandı.

Sıralama turlarını ikinci sırada tamamlayan Milli Motosikletçimiz, yarışın ilk bölümünü Cluzel’i takip ederek geçirdi.Yarışın bitimine 15 tur kala en hızlı turu kaydeden Sofuoğlu, en hızlı tur zamanını geliştirmeye devam ederek Cluzel ile arayı yavaş yavaş kapatmaya başladı.11. turda fark iyice kapandı ve Sofuoğlu son virajda Cluzel’e içten bir atak yaptı. Buna karşılık Cluzel start düzlüğünde yerini geri aldı.

Ancak Sofuoğlu pes etmeyerek 9 tur kala Rivazza virajında yaptığı atak ile beraber yeniden liderliği eline geçirdi.Sofuoğlu güçlü temposunu ilerleyen turlarda da koruyarak yarışın bitimine 4 tur kala en hızlı zaman turunu kaydetti ve fark iyice açıldı.

Milli Motosikletçimiz son turlarda da yerini koruyarak zafere ulaşan isim oldu.

Kaynak: trf1.net

motor2

 

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı