Haberler

Laguna yeni nesli ile geliyor
Bir zamanlar ülkemizdeki popüler modellerden olan Renault Laguna, liftback tasarımı nedeniyle rakiplerinin gölgesinde kalmış ve Renault’un C segmentindeki temsilcisi Megane’in başarısına rağmen istenilen satış rakamlarına ulaşamamıştı.

Bu başarısızlık, Renault’un uzak doğudaki ortaklarından Samsung’un kapısını çalmasına sebebiyet vermiş ve uzak doğuda SM5 adıyla satılan modeli, Avrupa’da bazı ülkelerde Latitude ve bazı ülkelerde ise Renault’un
efsanevi modellerinden olan Safrane adıyla satmasına sebep olmuştu.

Bu denemesinden pek de güzel anılarla ayrılmayan Renault, artık yeni bir model gelmesi gerektiğini anladı ve Laguna modelini yeniledi.

Paris’te kamuflajlı bir şekilde yakalanan araç 2016 model Laguna. Daha önceki modellerinden, kamuflajlı olmasına karşın daha modern bir görüntü sergileyen Laguna, artık Latitude modelinin Avrupa’dan silineceğine de bir işaret. Stop lambalarının bagaj kapağına yayılması, artık Laguna’nın da safkan bir sedan haline geldiğinin bir göstergesi.

Renault’un D segmentindeki temsilcisi, Renault-Nissan ortaklığında geliştirilen CMF platformunda üretilecek. Daha uzun bir dingil mesafesine sahip olan platform, arka koltuklarda oturanlaranların daha geniş bir diz mesafesinden faydalanmasına sebep olacak.

Tamamiyle LED farlarla gelmesi beklenen yeni Laguna’da, bir önceki Laguna GT modelinde sahip olduğu 4 tekerlekten direksiyon sisteminin bu modelde de olması bekleniyor.Bunların dışında ise yeni Laguna, ikinci nesil R-Link eğlence sistemi, head-up display, park pilotu, ve şehir içinde kendi kendine fren yapan güvenlik sistemleriyle geleceği biliniyor.

Renault’un Fransa’daki Georges Besse fabrikasında üretilecek olan modelin, Sonbaharda satışa çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu