Haberler

Amiral gemisine ilgi büyük
Gerek markanın tarihinde gerekse de sınıfında yepyeni bir dönemin başlangıcını temsil eden Yeni Superb, bugüne kadar geliştirilen en iyi Skoda modeli olarak iddiasını İstanbul Autoshow’da gösterdi. Türkiye’de ilk kez İstanbul Autoshow 2015 fuarında ziyaretçilerle buluşan Skoda‘nın “amiral gemisi” Superb, markanın mükemmeliyetçilik anlayışının yeni simgesi olarak büyük bir beğeni topladı.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, fuarda yaptığı açıklamada “Skoda’nın 2012’den bu yana her 6 ayda bir yeni veya yenilenmiş model çıkarma sözünü tutarak değişim sürecini kesintiye uğratmadığını“ belirterek “Bu sayede Skoda markasının Türkiye’de satılan model yelpazesinin neredeyse tamamı yenilendi. Bunun ödülünü ise markamıza sürekli artan ilgiyle ve satışlarımızla alıyoruz. Yenilenmenin en büyük adımı olarak her açıdan fark yaratacak Superb ve dinamik tasarımlı Fabia öne çıkan modellerimiz. 2015 hedeflerimizi onlarla birlikte 16 bin 500 adede ve hatta daha yukarıya çekebiliriz. Kısa bir süre önce satışına başlanan yeni nesil Fabia ve Ağustos’ta Türkiye yollarına çıkacak Superb markamıza dinamizm katarak yeni müşterilerle de tanışmamıza vesile olacak“ dedi.

Ağustos ayından itibaren Türkiye yollarına çıkmaya başlayacak üçüncü nesil Skoda Superb, markanın değişen yüzünün en önemli göstergelerinden biri olarak kabul ediliyor. Skoda mühendislerinin büyük titizlikle geliştirdiği yeni Superb, mükemmel tasarımı, ince detayları, rakipsiz iç mekan genişliği ve teknolojik donanımlarıyla sınıfında yeni bir çığır açmaya ve daha üst basamakları tırmanmaya hazırlanıyor.

Lüks ve Ferah İç Mekan

Yeni Superb, modelin geçmiş nesillerine de damgasını vuran “genişlik“ kavramını bir üst noktaya taşıyarak, adeta “kendi sınıfını“ yaratacak. 4861 mm (+28 mm) uzunluğa, 2841 mm (+80 mm) dingil mesafesine sahip Superb’in yüksekliği de, eskisine göre 6 mm artışla 1468 mm’ye çıkarıldı. Yeni Superb, 1864 mm (+47 mm) ile aynı zamanda sınıfının “en geniş” otomobili oldu.

980 mm baş ve 157 mm arka diz mesafesine sahip Superb sedan, önde ve arkada oturanlar için ferah bir iç mekan sunarken, 584 litrelik bagaj hacmiyle de rakipsizliğini sürdürüyor.

Yeni nesil Superb Türkiye’de ağırlıklı olarak 1.4 lt TSI (125 ve 150 PS) benzinlinin yanı sıra 1.6 lt (120 PS) dizel motor seçenekleriyle satılacak. Daha fazla güç ve performans isteyen müşteriler için 2.0 lt TDI (190 PS) dizel motor hem önden çekişli hem de 4×4 çekiş seçenekleriyle öne çıkıyor.  DSG çift kavramalı otomatik vites kutusu seçeneğinin de yanında, tüm motorlarda Start-Stop ve enerji geri kazanımı sistemleri de yer alacak. Yeni Superb, motor seçeneklerine bağlı olarak önceki nesline göre yüzde 30’lara varan oranlarda daha az yakıt tüketiyor.

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bence sınıfındaki en iyi araç; motor gamı,teknolojik alt yapı gibi unsurların passatakiyle aynı oluşu tahminen daha düşük fiyat ve daha fazla hacim sunuşu onu sınıfının zirvesine taşıyacak gibi gözüküyor

  2. Fuarda eski dostumuz KITT dışında aklımda kalan model Superb di, aracı malum devasa ölçüleri dışında tasarım ve kalite – işçilik olarak da çok tatminkar buldum, bu aracı Passat tan ucuza (mı) nasıl satacaklar merak ediyorum açıkcası.

  3. Honda CRV videonuzu izledikten sonra, superb almaya karar verdim. SUV araçla sedan otomobil arasında kalınır mı demeyin… Kalabalık aileler için büyük SUV olarak sadece otomatik vites CRV ve X-Trail var. İkisinin de fiyatı çok tuzlu (WV mantığı gibi) bence.
    Otopark videolarını hazırlayan ve test sürüşü yapan arkadaşları çok beğeniyorum. Neden? Otomobilin içini dışını kurcalayan, tasarımcısıyla, üreticisiyle, sadece satışı düşünen mantığıyla ince-nükteli-tarafsız ancak seviyeli bir eleştiri tarzları var. Onları izlerken Oğuz abinin avnisi gözümün önüne geliyor
    Yeni Superb ile test ne zaman yapacaklar bekliyorum. Onları izledikten sonra kaporayı vereceğim.
    Teşekkürler otopark…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu