Haberler

Neredeyse hazır!
Yurt dışındaki muhabirler tamamiyle kamuflajlı, dördüncü nesil prototip Renault Megane’ı görüntüledi.

Pazardaki 7. yılından sonra yüzü eskimiş olan Megane, Renault-Nissan ortaklığı ile geliştirilen CMF platformuna sahip daha zarif bir model ile yenilenecek. Her ne kadar tamamiyle kamuflaja bürünmüş olsa da yeni Fransız modelinin selefine göre daha sportif hatlara sahip olduğu göze çarpıyor, model Espace ve Clio’nun tasarımlarından da izler de taşıyor.

Renault, bir önceki nesil Megane’da kullandığı 1.6 litre atmosferik motordan vazgeçmiş ve turboşarjlı 1.2 ve 1.6 TCe motorlara benzinli motor gamında yer verirken dizel motorlarda ise mevcut 1.5 dCi ve 1.6 dCi üniteleri ile yola devam kararı almış.

Yeni nesil Megane’ın Eylül ayında yapılacak olan Frankfurt Motor Şov’unda tanıtılması düşünülüyor. Bu demek ki dördüncü nesli ile Megane yıl sonuna doğru yollarda olacak. Station versiyondaki değişikliklerin bir kaç ay içerisinde duyurulması beklenirken, Mart 2016’da Genova Motor Şov’unda tanıtılması bekleniyor.

aesert

Çocukluğunu halı üstüne kurduğu hayali pistlerde geçiren bir otomobil tutkunu. 1994 doğumlu. Muhasebe ve Finansal Yönetim öğrencisi.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Renault piyasanın nabzını iyi ölçebilen bir firma, bazen hataları olsa da. Yeni Megane için düşüncelerim olumlu, belki direksiyon tepkileri konusunda yine zirveye oynayamaz o kadar.

  2. o azman 1.6 dci bu arabada nasıl olur bilemedim. araba medeni motoru ise hanzo, ortaya ne çıkacak acaba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu