Haberler

Dizel’e gıdıkMakyajlanan Volkswagen Touareg’in 3 litrelik V6 dizel motoru ABT firması tarafından elden geçirildi. Orjinalinde 262 beygir ve 580 Nm torka sahip olan motorun gücü modifiye sonrasında 290 beygir ve 650 Nm torka çıktı. ABT firmasının söylediğine göre bu modifiye aracın yakıt tüketimini olumsuz etkilemiyor ve ömrünü azaltmıyor.

Yapılan modifiyeler sadece motora olmadı. Eklenin body kitle, önde ve arkada yapılan ufak değişiklerle araç daha agresif bir görüntü kazanmış. Aynı zamanda jantları da değişen araçta 275/45 R20 ve 295/30 R22 olmak üzere iki farklı lastik seçeneği bulunuyor. Opsiyon olarak sunulan havalı süspansiyonlar ile de araç kullanım moduna göre alçaltılıp yükseltilebiliyor.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyi güzel de o farlar ne olmuş öyle şahincilerin siyah bant çekip kızgın bakan far yapması gibi 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu