Haberler

Üretim bandına çıkmadan
Yakında üretim bandına çıkacak olan 2016 MINI Coupe Cabrio fabrikada görüntülendi.

Fotoğrafta yer alan üst kısmı açılabilen 3/5 kapılı hatchback model markanın kardeş modeli Countryman ile aynı montaj hattında MINI’ nin Born/Hollanda daki fabrikasında birleştirilecek. 3 kapılı Cabrio üstü açılabilen modelin tasarımsal olarak standart bir 3 kapılı hatchback MINI den tek farkı elektrikli açılabilen tavan bulundurması. Bu yüzden modelin tasarımı hakkında konuşulacak pek bir şey yok.

Kaputun altında ise yine diğer MINI modellerinin S varyasyonlarında kullanılan 2 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı motor yer alacak. 189 beygir ve 280 Nm tork üretecek olan model bu kadar gücün yeterli gelmediği kullanıcılarına John Cooper Works (JCW) adı altında daha sportif bir versiyon sunacak. Aynı motoru kullanacak olan özel versiyonun güç değerleri ise 231 beygir ve 320 Nm olarak değişmiş. Bu versiyonla (JCW) aracı satın almak isteyen kullanıcılara MINI kötü bir haber vermiş. Bu modelin standardı aksine JCW barındıran araçlar gelecek yılın 2. yarısında teslim edilecek.

Sıra ise bu modelin ne zaman kullanıcılarına ulaşacağına geldi. MINI tarafından yapılan açıklamaya göre Mini Cooper Cabrio bu yılın sonunda Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Motor Show’ da kullanıcılarına sunulacak.

 

 

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu