Haberler

İki yarışta da finişe ulaşamadı

Bu sezon Lassa V1 Challenge ve Formula Alfa serisinde mücadele eden genç milli sporcu Ayhancan Güven, 20-21 Haziran tarihlerinde Gürcistan Tiflis’te Formula Alfa serisinin üçüncü ayağı için Rustavi pistindeydi.

Antrenman ve sıralama turlarında oldukça hızlı ve istekli olduğu gözlenen sporcumuz, elektrik arızası nedeni ile her iki yarışta da finişe ulaşamadı. Ayhancan haftasonunu şöyle özetledi;

“Cumartesi yapılan sıralama turlarının ortasında yasadığım elektrik arızasından dolayı, seansı erken bıraktım ve buna rağmen 3. sıradaydım.  Yarışa kadar motor üzerinde çalıştık, ancak yine aynı arızadan dolayı ilk yarışta start alamadım.

Pazar günü daha sıcak bi hava vardı. Önceki gün yaşadığımız elektrik arızasını çözdük ve eski hızımızı yakaladık. Sabah yapılan ısınma turlarında ikinci, sıralama turlarında ise üçüncü sırayı elde ettim. Yarışa da çok iyi bir başlangıç yapıp 3 kişi ön grup olarak arayı açtık. 4. turda yine motordaki elektrik arızası tekrarladı ve bu nedenle yarışı tamamlayamadık. Bu kadar hızlı olduğum bir hafta sonunda, ne yazık ki her 2 yarıştan da puan alamadık. Sıradaki yarışım 25-26 Temmuz tarihlerinde yine Rustavi Pisti’nde koşulacak olan Formula Alfa 4.ayağı olacak.”

Kaynak: Tosfed

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı