Haberler

Tank gibi maşallah
Skoda 3. nesil Superb ile ne kadar gurur duysa azdır. Çünkü Euro NCAP’ten zorlu bir 5 yıldızı kaptı.

Kendi sınıfının en büyük aracı olan Skoda Suberb, Euro NCAP’te maksimum olan not olan 5 yıldızı kaptı, aynen diğer VW gurubu araçlarında olduğu gibi. MQB platformu üzerine kurulu olan model bir çok güvenlik donanımını standart sunarken, çok az bir farkla ekstra güvenlik donanımlarını da sunuyor. Çoklu çarpışma önleyici fren sistemi, ESC, şehir içi güvenlik freni sistemi, XDS+ diferansiyel ve lastik basıncını ölçen (TPMS) sistemi standart olarak sunulurken; kör noktaları tespit eden güvenlik donanımı, araç arkası trafik uyarı sistemi, trafik sıkışıklığı uyarı sistemi, acil durum asistanlı adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı ve yorgunluğu tespit eden sistem opsiyonel olarak sunulacak.

Ayrıca akıllı ışık asistanı da otomatik olarak uzun kısa farları ayarlayarak karşıdan gelenlerin gözünü almayacak ve bu sistem de malesef opsiyon olarak sunulacak.

Onur KALENDER

1985 doğumluyum. Otomobillere olan sevdam ilk hatırladığım otomobil olan Volvo 360 ile başladı. Geceler boyu uykusuz otomobil dergilerini ezberlemem, kendi tasarımlarımı yapmam ve son olarak da otopark ailesine katılmamla devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu