Haberler

Üstünü açmış altını örtmüş
2016 model Mercedes SLC, hafif kamuflajlı bir şekilde test edilirken yakalandı.

İsmi yeni olsa da SLC, aslında yeni bir Mercedes modeli değil. Mercedes’in isim değiştirme politikasının bir sonucu olarak SLC’ye, yeni SLK da diyebiliriz. SLC’deki C, aracın orta sınıf bir roadstar olduğunu belirtiyor.

SLK’nın ön ve arka tamponları elden geçirilerek, SLC’nin daha modern görünmesini sağlanacak. Yenilenen Led ön farlar ise SLC’nin, diğer Mercedes modelleriyle olan benzerliğini vurgulayacak. Yeni gövde renkleri, yeni tasarım alaşım jantlar ve iç mekandaki hafif dokunuşlar, SLC’yi tasarım açısından yukarıya taşıyacak.

Güncel Mercedes motorları, SLC’nin kaputunun altında yer alacak.  Motor konusundaki en önemli gelişme ise C450 AMG Sport’dan alınacak olan 3.0 litrelik 367 beygir güç ve 517 Nm tork üreten V6 makine. Bu motorla gelecek olan SLC 450 AMG Sport, standart SLC’ye göre daha sportif bir body kite ve daha büyük frenlere sahip olacak.

2016 model SLC, eylül ayındaki Frankfurt Motor Show’da tanıtılacak.

Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu