Haberler

HGS artık milli parklarda da geçerli
PTT AŞ ile Doğa Koruma ve Mi̇lli̇ Parklar Genel Müdürlüğü arasında mi̇lli̇ parklara gi̇ri̇ş ücretleri̇ni̇n Hızlı Geçi̇ş Si̇temi̇ (HGS) üzeri̇nden toplanmasına i̇li̇şki̇n protokol imzalandı.

Doğa Koruma ve Mi̇lli̇ Parklar Genel Müdürü Nuretti̇n Taş, Doğa Koruma ve Mi̇lli̇ Parklar Genel Müdürlüğün faaliyet alanı kapsamındaki korunan alanlara ziyaretçi giriş yoğunluğunu azaltmak, geçişleri kolaylaştırmak amacıyla bu uygulamayı başlatacaklarını belirtti.

Hedef 15 Milyon Ziyaretçi.

Ülke genelindeki toplam 40 milli park ile 209 tabiat parkına, yıllık ortalama 12 milyon 500 bin ziyaretti giriş yaptığını ifade eden Taş, 2019 sonuna kadar milli park ve tabiat parkı ziyaretçi sayısını 15 milyona çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Taş, uygulamanın ilk etapta ziyaretçi yoğunluğunun en fazla olduğu aralarında Uludağ, Yedigöller, Abant, Dilek Yarımadası’nın da bulunduğu milli park ve tabiat parkı olmak üzere 23 alanda faaliyete geçirileceğini kaydetti.

Kaynak: haber7.com

onurhankocaman

Soğuk bir Şubat gününde, huysuzlandığı zaman ya bir otomobil içerisinde bulununca ya da müzik dinletilince keyiflenen bir bebek olarak dünyaya geldi. Hâlâ müzik ve otomobiller hayatında başı çekiyor. Üniversitede Uluslararası Ticaret eğitimi görürken bir yandan büyük bir aşkla müzik icra ediyor, bir yandan da otomobil kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu