Haberler

Yeni AMG gizemini koruyor
Mercedes-AMG, yeni nesil C63 Coupe’ye ait yeni bir teaser yayınladı. Yayınlanan video otomobille ilgili ufak iç mekan detayları dışında çok bir şey göstermese de, önceden gördüğümüz casus fotoğraflar otomobilin agresif bir ön bölüme ve dört eksoz çıkışlı sportif bir arka tampona sahip olacağını gösteriyor.

C63 AMG Sedan’da olduğu gibi Coupe modeline de çift turbolu 4 litrelik V8 ünite hayat verecek. Bu motor 469 HP güç ve 648 Nm tork üretiyor. Bu motor, gücünü yere 7 ileri AMG SPEEDSHIFT MCT şanzıman ile aktaracak ve bu şanzıman sayesinde 0-100 hızlanmasını yaklaşık 4 saniyede tamamlayarak 250 km/s hıza kadar ivmelenmeye devam edecek.

Yüksek performanslı S modelinin de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modelde aynı motorun gücü 503 HP’ye, torku ise 698 Nm’e yükseltilmiş bir versiyonu bulunacak, 0-100 hızlanması ise 3.9 saniye civarına inecek. S modelinde son hızın 289 km/s ile sınırlandırılması bekleniyor.

Etiketler

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı