Haberler

En güçlü Golf geliyorFransız medyası Volkswagen Golf R400’ün üretime geçecek modeli hakkında yeni bilgiler açıkladı.

Volkswagen’in, Golf R400 Concept’in üretime geçeceğini önceden de açıklamasıyla Golf hayranlarını sevindirmişti. Görünen o ki Golf R400, 2017’de piyasaya çıkacak olan makyajlanmış Golf temelli üretilecek. Aracın üretim adedinin sınırlı sayıda tutulacağı ve fiyatının ise kardeşi Audi RS3’ten daha pahalı olacağı da gelen bilgiler arasında.

Ek olarak aracın R400 yerine, R420 adını da alabileceği konuşuluyor. Konsept modeli 400 beygir gücüne sahip olsa da, üretim modeli 420 beygir gücüne sahip olabilir. Ek olarak aracın 4 silindirli 2,0 TFSI ile mi veya RS3’te kullanılan 5 silindirli 2,5 litrelik motorla mı geleceği de tartışma konusu. Motorun ne olacağından farklı olarak, Golf R400, 4MOTION yardımıyla gücüne dört tekerleğe aktararak ilerleyecek. Şanzıman olarak ise Golf GTI’da kullanılan 6 ileri yaş kavrama şanzımanın en fazla 450 Nm torka kadar dayanabilmesi yüzünden, Golf GTI’da kullanılan şanzımandan farklı bir şanzıman kullanılacağı yönünde.

Son olarak gelen bilgiler doğruysa araç 0’dan 100 Km/h hıza ulaşması için 3,9 saniyeye ihtiyaç duyacak. Son hızı ise 280 Km/h ile sınırlandırılmış olacak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu