Haberler

4 silindirli Macan geliyor
Porsche, daha uygun fiyatlı ve ekonomik olan 4 silindirli Macan’ı Almanya’da da satışa çıkaracağını duyurdu.

Mevcut olarak, Türkiye dahil, birçok ülkede satılan 4 silindirli 2 litrelik turbo benzinli motora sahip Macan, artık Porsche’nin anavatanı Almanya’da da satılacak. Şimdiden siparişlerinin alındığı Macan, dizel versiyonundan yaklaşık 5,000 Euro daha ucuza yani 55,669 Euro’ya satışa çıkacak.

252 beygirlik ve 370 Nm torka sahip olan Macan; 0’dan 100 km/h hıza 6.7, Sport Chrono paketi opsiyonuyla ise 6.5 saniyede çıkıyor. Araç standart olarak 7 ileri çift kavramalı PDK şanzıman ile geliyor.

1770 kg olan ve 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip Macan, 100 km’de ortalama 7.2 litre yakıyor. Diğer Macan modelleriyle karşılaştırıldığında 4 silindirli modeli; siyah fren kaliperleri, farklı egzoz sistemi ve çelik egzoz çıkışları ile dikkat çekiyor.

Macan S modelinde ise 8 farklı yöne ayarlanabilen elektrikli sürücü koltuğu, alkantara kaplamalar, elektrikli bagaj kapağı ve şerit takip sistemi standart olarak geliyor. Yeni 4 silindirli Macan, Haziran ayında satışa sunulacak.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu