Haberler

İşte yeni Pajero!
Ardı kesilmeyen teaserlar ve casus fotoğraflardan sonra Mitsubishi, yenilenen Pajero Sport modelini resmen tanıttı. Markanın Dynamic Shield adı verilen yeni ön yüz tasarımı da makyajlanan Outlander Sport’ta olduğu gibi Pajero Sport’ta da olacak. Bu tasarım bolca krom parçanın yanı sıra uzun ince ön farlar ve LED gündüz farlarıyla daha aşağıda konumlandırılmış sis farlarından oluşuyor.

Yandan bakıldığında C sütunundan arkaya doğru uzatılmış görüntüsüyle pek de alımlı gözükmeyen otomobilin dikey arka farları da herkesin zevkine uyacak bir tasarıma sahip değil. Bu yeni arka farlar, 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen GR-HEV konseptinden esinlenmiş ve aynı konsept halindeki gibi tampona kadar uzanıyor.

İç mekana geçildiğinde büyük bir bölümünün Pajero’nun temelini oluşturan L200’den alındığını farketmek zor değil. Rahat deri koltuklar, gümüş rengi trim ve yeterli büyüklükte bir multimedya ekranı ile pek de kötü gözükmeyen bir iç mekana sahip otomobilde, Mitsubishi’de bir ilk olarak elektrikli el freni kullanılmış.

Pajero Sport’a gücünü veren ünite 2.4 litrelik bir turbo dizel. Şanzıman olarak da Pajero Sport’a özel yeni geliştirilen 8 ileri bir şanzıman seçilmiş. Otomobilde kullanılan motorun güç-tork değerleri belirtilmemiş olsa da L200 modelinde 154 HP/380 Nm ve 181 HP/430 Nm değerlerine sahip 2 seçenek olduğu göz önünde bulundurulursa bu iki versiyondan birinin kullanılması muhtemel.

2016 Mitsubishi Pajero Sport’un satışı bu sonbaharda Tayland’da başlayacak ve bunu takip eden sürede Avustralya, Güneydoğu Asya, Ortadoğu, Afrika, Güney Amerika ve Rusya bölgelerinde toplamda 90’dan fazla ülkede satışa sunulacak.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu